Ο Ατρόμητος κατάφερε να πάρει το τρίποντο με το "χρυσό" γκολ του ξεχασμένου Καραγκούνη στο 87'.
Ατρόμητος (Μπάγεβιτς): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Μπάλλας (Καραμάνος 61'), Δημούτσος, Μπρίτο, Σουμπίνιο (Πίτου 80'), Μπέλιτς (Καραγκούνης 81'), Κούτσι.

Πανθρακικός (Δερμιτζάκης): Αντίλοβιτς, Χρήστου, Σερφά, Σκλιοπίδης, Λαδάκης, Μακρυδημήτρης, Μουνάφο, Μπαϊκαρά, Λουσέρο (Βαγιαχέρο 79'),Βαϊρουά (Καστελάν 56'), Παπαδόπουλος (Κυβελίδης 65').

Σκόρερ: Κούτσι (18' σουτ), Καραγκούνης (87' σουτ) - Παπαδόπουλος (44' κεφαλιά)

Στο 18ο λεπτό, μετά από μία σύγχυση μέσα στη μεγάλη περιοχή του Πανθρακικού, ο Κούτσι έγινε κάτοχος της μπάλας. Εκεί ελίχθηκε ωραία, γύρισε το σώμα του και με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής νίκησε τον Αντίλοβιτς.

Ο Πανθρακικός μπήκε ξανά στο παιχνίδι στο 44ο λεπτό με κεφαλιά-γκολ του Δημήτρη Παπαδόπουλου.

O Ατρόμητος στα τελευταία λεπτά πίεζε ασφυκτικά την άμυνα του Πανθρακικού και κατάφερε τελικά να κάνει το 2-1 με τον ξεχασμένο Καραγκούνη. Μετά από ένα γέμισμα μέσα στη μεγάλη περιοχή, η μπάλα στρώθηκε στον νεαρό άσο που έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και μπήκε στα δίχτυα.