Η 11άδα της Μπαρτσελόνα: Βαλδές, Μασεράνο, Αντριάνο, Ντάνι Αλβες, Ζορντί Αλμπα, Μπουσκέτς, Τσάβι, Ινιέστα, Πέδρο, Φάμπρεγας, Μέσι.

Η 11άδα της Ρεάλ: Κασίγιας, Πέπε, Σέρχιο Ράμος, Αρμπελόα, Μαρσέλο, Κεντίρα, Τσάμπι Αλόνσο, Οζίλ, Ντι Μαρία, Κριστιάνο Ρονάλντο, Μπενζεμά.

Πάγκος Μπαρτσελόνα: Βίγια, Σονγκ, Μπαρτρά, Πίντο, Αλέξις, Σέρχι Ρομπέρτο, Μοντόγια.

Πάγκος Ρεάλ Μαδρίτης: Ιγουαΐν, Μόντριτς, Κοεντράο, Αδάν, Εσιέν, Κακά, Αλμπιόλ.

Η Μπάρτσα παρατάσσεται με κάτω από τα δοκάρια ο Βαλντές και στην άμυνα οι Αντριάνο, Μαστσεράνο, Μπουσκέτς και Άλβες. Στα χαφ θα είναι οι Τσάβι, Φάμπρεγας και Ινιέστα και στην τριοάδα της επίθεσης οι Άλμπα (αριστερά), Πέδρο (δεξιά) και Μέσι (κορυφή).

Ενώ η Ρεάλ με τερματοφύλακας ο Κασίγιας και στην άμυνα οι Μαρσέλο, Ράμος, Πέπε και Αρμπελόα. Στα χαφ θα ξεκινήσουν οι Αλόνσο, Κεντίρα, στην τριάδα μπροστά τους οι Ρονάλντο (αριστερά), Εζίλ (επιτελικός), Ντι Μαρία (δεξιά) και προωθημένος ο Μπενζεμά.

0' Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

Τικι - τακα στα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι.

6' Πρώτο σουτ στο παιχνίδι από τον Ντι Μαρία, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

Η Ρεάλ δείχνει διάθεση να γίνει επικίνδυνη.

10' Την κατόχη η Μπαρτσελόνα, αλλά οι παίκτες της Μαδρίτης αμύνονται καλά.

13' Ευκαιρία για την Ρεάλ. Ο Ρονάλντο βγήκε από δεξιά και έβγαλε σέντρα ακριβείας για τον Μπενζεμά, ο οποίος έπιασε αέρα.

Η Μπαρτσελόνα συνεχίζει να κυκλοφορεί τη μπάλα, χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα.

19' Ευκαιρία για τους Μαδριλένους, από κόρνερ του Οζίλ και κεφαλιά του Ράμος, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

21' Σουτ του Ινιέστα από το ύψος της περιοχής, άουτ η μπάλα.

23' Γκολ για τη Ρεάλ, με τον Ρονάλντο. Μετά από πάσα του Μπενζεμά, δυνατό σουτ του Πορτογάλου και η μπάλα στην εστία.

25' Χαμένη ευκαιρία για τη Ρεάλ, δοκάρι με τον Μπενζεμά, στην επαναφορά ο Ντι Μαρία τη στέλενι άουτ.

28' Αναγκαστική αλλαγή για την Μπάρτσα, ο Μοντόγια στη θέση του Ντάνιελ Άλβες.

31' 1-1 για την Μπάρτσα, ο εξαφανισμένος Μέσι μέχρι τώρα από το πουθενά ισοφαρίζει. Η Μπάρτσα παίζει με αναγκαστική άμυνα, αλλά η εδώ η άμυνα της Ρεάλ αδρανεί και ο Αργεντινός από κοντά δε συγχωρεί. Η φάση ξεκίνησε από σέντρα του Πέδρο, ο Πέπε αδυνατεί να δι'ωξει και με πλασέ ο Μέσι ισοφαρίζει.

64%-36% η κατοχή, για την Μπαρτσελόνα.

39' Κίτρινη στον Πέδρο για επικίνδυνο παιχνίδι στον Ράμος.

43' Κίτρινη και για τη Ρεάλ στον Τσάμπι Αλόνσο για μαρκάρισμα στον Τσάβι από πίσω.

45'+1' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

45' Ξεκίνησε το 2ο μέρος.

47' Ζήτησαν πέναλτι στο 47' οι της Ρεάλ σε μαρκάρισμα του Μασεράνο στον Οζίλ.

52' Πέναλντι ζητάει και η Μπαρτσελόνα. Ο Ινιέστα μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, τσιμπάει την μπάλα από τον Πέπε κι εκείνος μοιάζει να τον ανατρέπει. Ο διαιτητής όμως θεώρησε πως δεν υπάρχει παράβαση κι έδειξε κόρνερ.

54' Κίτρινη στον Μπουσκέτς για μαρκάρισμα από πίσω στον Ρονάλντο που έφευγε επικίνδυνα στην αντεπίθεση.

59' Κίτρινη στον Οζίλ, για φάουλ πάνω στο Μέσι.

61' 2-1 από τον Μέσι, με απευθείας φάουλ στη πάνω γωνία.

62' Αλλαγη για τη Ρεάλ ο Ιγκουαίν στη θέση του Μπενζεμά.

64' Αλλαγή και για τους γηπεδούχους, μέσα ο Αλέξις, έξω ο Φάμπρεγκας.

66' 2-2 Άμεση απάντηση από τον Ρονάλντο, είναι οι κορυφαίοι με το Μέσι και το αποδεικνύουν. Ωραία πάσα από τον Οζίλ, ο οποίος βρήκε τον Πορτογάλο και αυτός δεν αστοχεί με ωραίο πλασέ.

70' Σουτ του Μέσι μέσα από την περιοχή, έξω.

77' Φάουλ του Μέσι καταλήγει άουτ.

78' Σουτ του Ιγκουαίν στην αγκαλία του Βαλντέζ.

78' Κίτρινη κάρτα στον Πέπε για σκληρό μαρκάρισμα στον Σάντσες.

80' Αλλαγή για τη Ρεάλ έξω ο Οζίλ, μέσα ο Κακά.

Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

88' Τελευταία αλλαγή για την Ρεάλ. Μέσα ο Εσιέν, έξω ο Ντι Μαρία.

88' Δοκάρι η Μπάρτσα, σούτ από το Μοντόγια και η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο.

90' Κίτρινη στον Αρμπελόα για φάουλ στον Μέσι έξω από την περιοχή.

90'+3' Ο Ινιέστα έκανε απίστευτη κάθετη πάσα για τον Πέδρο, με τον τελευταίο να κάνει σουτ λίγο έξω από την περιοχή αλλά έφυγε άουτ.

90'+3' Τέλος. Απίστευτο παιχνίδι 2-2 τελικό αποτέλεσμα.