Ζωντανά η εξέλιξη

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ο Παναθηναϊκός θα ξεκινήσει με τους: Ο Ορέστης Καρνέζης κάτω από τα δοκάρια, αριστερό μπακ ο Σπυρόπουλος, δεξί ο Σεϊταρίδης και ο Πίντο με τον Βελάσκες στο κέντρο της άμυνας. Βιτόλο σε ρόλο «κόφτη», έχοντας μπροστά του Ζέκα και Φουρλάνο. Αριστερό εξτρέμ ο Λάζαρος, δεξί ο Σισοκό και στην κορυφή του 4-3-3 ο Φορναρόλι.

Η Λάτσιο θα αρχίσει με: Ο Μπιζάρι στην εστία των Ρωμαίων. Αριστερά του στην άμυνα ο Καβάντα, δεξιά ο Κόνκο και ο Σιανί με τον Ντίας το κεντρικό αμυντικό δίδυμο. Ο Λεντέσμα ως αμυντικός μέσος, με τους Γκονζάλες και Ερνάνες εσωτερικούς. Δεξί «φτερό» ο Καντρέβα, αριστερό ο Μάουρ και στη κορυφή ο Φλόκαρι.

Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό: Καπίνος, Μαυρίας, Τοτσέ, Μαρίνος, Λαγός, Χουχούμης, Κουίνσι.

Στον πάγκο για την Λάτσιο: Σκαρφάνα, Σκαλόνι, Ζάρατε, Κόζακ, Μπιάβα, Ονάζι, Κάνα.

0' Έναρξη

2' Απόκρουση του Καρνέζη σε σουτ του Καντρέβα

10' Παιχνίδι κέντρου με τους Ιταλούς να έχουν τον έλεγχο

12' Σουτ για την Λάτσιο με τον Μάουρι να στέλνει την μπάλα άουτ

15' Ο Χριστοδουλόπουλος εκτέλει ωραία το φάουλ αλλά ο Φλοκάρι διώχνει με κεφαλιά

18' Ευκαιρία για την Λάτσιο με τον Ντίας να κάνει την κεφαλιά μετά από κόρνερ και την μπάλα να φεύγει άουτ αφού πρώτα βρήκε το δοκάρι

22' Αντεπίθεση από τον Παναθηναϊκό με τον Φορναρόλι να υποδέχεται την μπάλα και να βγάζει στον Σισοκό, ο οποίος έκανε την τρίπλα στον Κονκό αλλά το σουτ που έκανε βρήκε στο κεφάλι του Ντίας, στην πορεία της προς την εστία

25' Λάθος του Σεϊταρίδη που γύρισε την μπάλα πίσω βάζοντας αυτογκόλ σε κενή εστία. 0-1

27' Ο Χριστοδουλόπουλος εκτέλεσε κόρνερ και ο Βελάσκες με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ

46' Τέλος 1ου ημιχρόνου

45' Έναρξη 2ου ημιχρόνου

45' Ο Ζαράτε στη θέση του Μάουρι

52' Ο Κονκό σέντραρε ο Φλόκαρι έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα απο το δοκάρι και παράλληλα και στην συνέχεια της φάσης ο Καντρέβα σούταρε άστοχα

54' Μικρή διακοπή λόγω των δακρυγόνων που έπεσαν στην ανάπαυλα έξω από το γήπεδο λόγω επεισοδίων

63' Εξαιρετική ενέργεια του Σισοκό, κάνει την σέντρα αλλά ο Φορναρόλι με κεφαλιά στα χέρια του τερματοφύλακα

67' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με Κουίνσι να παίρνει τη θέση του Φουρλάνου

71' Ωραίο σουτ του Χριστοδουλόπουλου, λίγο άουτ η μπάλα

72' Νέα προσπάθεια, αυτή την φορά από τον Κουίνσι που έκανε το σουτ με το αριστερό με την μπάλα να βγαίνει επίσης ελάχιστα άουτ

75' Ο Τοτσέ στη θέση του Φορναρόλι

78' Αλλαγή για τη Λάτσιο. Ο Ονάζι αντί του Ερνάνες

79' Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Μαυρία να μπαίνει αντί του Σισοκό

80' Από καταπληκτική κάθετη πάσα του Κουΐνσι, η μπάλα φτάνει στον Τοτσέ που βγήκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα, παραπάτησε όμως και δεν πρόλαβε να πλασάρει όπως ήθελε.

87' Αλλαγή για τη Λάτσιο. Ο Τσάνα αντί του Γκονζάλες

88' Κίτρινη κάρτα στον Τσάνα

90' Κοντά στο γκολ ξανά ο Παναθηναϊκός με σουτ του Χριστοδουλόπουλου να σταματά σε αμυντικό λίγο πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή

90' 1-1 με τον Τοτσέ για τον Παναθηναϊκό, από κοντά με σουτ

94' Καλό σουτ του Τσάνα, η μπάλα φεύγει άουτ

95' Τέλος της αναμέτρησης