basket_aris_paok_80_91_20110605_01Εκρηκτικός ο ΠΑΟΚ στο β΄ ημίχρονο, κατάφερε να "γυρίσει" το 50-42 του πρώτου μέρους και να πάρει παλικαρίσια νίκη μέσα στο Παλέ κερδίζοντας τον Άρη με σκορ 80-91. >>>

Ο συγκλονιστικός Γκετσέφσκι κατά πρώτο λόγο και ο Κρίστμας ήταν οι κορυφαίοι της αντεπίθεσης, ο Μπούλιαν πήρε καθοριστικά ριμπάουντ, ενώ ο Σούλης Μαρκόπουλος έδωσε ρεσιτάλ από τον πάγκο. Ο ΠΑΟΚ έχει στα χέρια του το εισιτήριο για την Ευρωλίγκα, την Τετάρτη, στο πέμπτο ματς που θα γίνει στο στο "Παλατάκι". Ο Άρης πλησίασε και πέρασε μπροστά με τεχνική ποινή που δόθηκε στον Μαρκόπουλο. Από εκεί κι έπειτα έδειξε πως θα τα κατάφερνε, αλλά ο Μαρκόπουλος έκανε ρουά ματ στον Σούμποτιτς, που για αρκετά λεπτά, προσπαθούσε να καταλάβει τι είδους άμυνα έπαιζε ο έμπειρος τεχνικός…

Τα δεκάλεπτα: 23-24, 50-42, 66-66, 80-91

Άρης (Σούμποτιτς): Μπράουν 6 (1), Ταπούτος 7, Κινγκ 9, Τσαϊρέλης, Χατζηβρέττας 16, Χαραλαμπίδης 28 (3), Κασίροφ 6, Κουμπούρας, Μπάβτσιτς 1, Σλούκας 7 (1)
ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Μάρσαλ 14, Κρίστμας 18 (3), Αποστολίδης 2, Δέδας 8 (2), Ντόζιερ 12, Στίγκερς 6 (1), Μπούλιαν 6, Γιαννακίδης 5, Γκετσέφσκι 20