Ήταν, επιτέλους, Ηρακλής -έστω και για ένα ημίχρονο. Πολύ σημαντικό βήμα στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει τις περιπέτειες, έκανε σήμερα ο Ηρακλής, καθώς σε αγώνα για την 16η ημέρα του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκα, επικράτησε στο Καυτανζόγλειο
του ουραγού Πανθρακικού με 3-1, παρά το γεγονός ότι στο ημίχρονο προηγήθηκε η ομάδα της Κομοτηνής. Οι Θρακιώτες προηγήθηκαν στο 42' με τον Φαγιάρδο παγώνοντας το Καυταντζόγλειο. Την ίδια στιγμή άρχισαν τα συνθήματα των οπαδών των γηπεδούχων κατά των παικτών του Σάββα Κωφίδη αλλά και του Αντώνη Ρέμου. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, ο Ηρακλής πήρε το ρόπαλο. Ο Στέλιος Ηλιάδης με ωραίο γυριστό στο 48' ισοφάρισε σε 1-1, στο 49' ο νεαρός Μπέλεκ του Πανθρακικού αντίκρισε ορθώς την κόκκινη κάρτα για εκτός φάσης σπρώξιμο στον Περπερίδη και στο 53' ο Βίκτορας Γιάκομπ έκανε το 2-1 για τον Ηρακλή. Το σκορ έκλεισε ο Μάουρο Μιλάνο στο 59' (3-1). Ο Πανθρακικός είχε την ευκαιρία να μειώσει στο 74', αλλά ο Μαρσελάο, με μακρινό σουτ σημάδεψε το δοκάρι του Μπαντή.