Μόνο ένας τρόπος υπήρχε για να κερδίσει, χθες, η ΑΕΚ: Να κάνει μια ατομική προσπάθεια ένας παίκτης της και να του βγει. Την ατομική προσπάθεια την έκανε ο Σκόκο (στο 50), έπιασε ένα σουτ κι έστειλε τη μπάλα μακριά από τα δοκάρια του Χαλκιά. Πετάχτηκε,όμως, ο Μαντούκα, που ερχόταν από πίσω, και την έστειλε στα δίχτυα. Άλλο γκολ για τους γηπεδούχους, έτσι όπως έπαιζαν, δε θα έμπαινε ποτέ, γι αυτό και ο Σκόκο (πάλι) ανέλαβε να σουτάρει για να στείλει τη μπάλα στο δοκάρι. Ο ΠΑΟΚ έπαιξε μουδιασμένα μετά το 1-0 και συνήλθε αργά. Το πρώτο ημίχρονο ήταν δικό του και θα μπορούσε να είχε προηγηθεί στο 44 με τον Μουσλίμοβιτς, σε τετ α τετ με τον Σάχα. Ήλεγχε το παιχνίδι κι έψαχνε την ευκαιρία, χωρίς να τα καταφέρει. Σκεφτείτε ότι οι ευκαιρίες για γκολ ήταν... 3-2 σε ένα 90λεπτο.