«Αφιερώνουμε τη νίκη στον ποδοσφαιριστή Μπιζέρα ο οποίος βγήκε σήμερα (σ.σ.: Σάββατο) από το νοσοκομείο. Ευτυχώς η κατάστασή του δεν είναι τόσο άσχημη, όσο θα μπορούσε να ήταν. Αφιερώνουμε επίσης τη νίκη στον Θοδωρή Ζαγοράκη ο οποίος έφτιαξε στο μυαλό του αυτό το πλάνο ομάδας και φυσικά στον καινούργιο πρόεδρο τον Ζήση Βρύζα, καθώς αυτό ήταν το πρώτο παιχνίδι από την ημέρα που ανέλαβε την προεδρία». Αυτά δήλωσε ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Φερνάντο Σάντος, αμέσως μετά τη νίκη της ομάδας του, με 2-0, απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα. Όσον αφορά το παιχνίδι, πρόσθεσε ότι «στο πρώτο ημίχρονο προσπαθήσαμε και είχαμε τον έλεγχο του αγώνα στο μεγαλύτερο διάστημα. Η αλήθεια είναι ότι ο ΠΑΣ ήταν καλά τοποθετημένος(...) Έκανε τουλάχιστον μια σημαντική ευκαιρία με το δοκάρι όπου εμείς είχαμε τύχη. Από εκεί και πέρα, εμείς καταφέραμε να σκοράρουμε με την εκτέλεση φάουλ, ενώ καταφέραμε σύντομα να βάλουμε και 2ο τέρμα. Αυτό απελευθέρωσε τους παίκτες κι έκανε δύσκολα πράγματα για την ομάδα των Ιωαννίνων. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να βάλουμε και τρίτο γκολ για να τελειώσουμε το παιχνίδι. Δεν ήμασταν καλοί, γι' αυτό δεν κάναμε ευκαιρίες. Δεν κρατάγαμε καλά την μπάλα μπροστά. Δεν την ασφαλίζαμε. Είναι κρίμα γιατί είχαμε τις προϋποθέσεις. Η ομάδα δεν κρατούσε πολύ την μπάλα με αποτέλεσμα να δίνει την εντύπωση ότι κοβόταν στην μέση. Ούτε τα Γιάννενα δημιούργησαν ευκαιρίες. Γι' αυτό λέμε ότι ήταν δίκαιη νίκη».