Επαγγελματική νίκη με το αγχωτικό 1-0 πήρε ο ΠΑΟΚ από τη Λάρισα στην Τούμπα, που τον ανέβασε στην κορυφή της βαθμολογίας μετά το στραβοπάτημα του Ολυμπιακού στη Νέα Σμύρνη.

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο έδειχνε καλό, όμως στην επανάληψη ήταν από μέτριο ως κακό, δικαιολογώντας απόλυτα το τελικό σκορ.

Οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες ευκαιρίες για να βάλουν κι άλλα γκολ, ενώ οι φιλοξενούμενοι δε φάνηκαν ιδιαίτερα. Προφανώς οι πρώτοι είχαν το μυαλό στην επόμενη αγωνιστική...

Η ταυτότητα του αγώνα:

Γήπεδο: Τούμπας
Γκολ: 16' Σφιντέρσκι / -
Δοκάρια: - / -

Διαιτητές: Γεώργιος Τάσης, Θεόφιλος Μωυσιάδης, Γεώργιος Χατζηνάκος, 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας
Κίτρινες:  - / 25' Μιλοσάβλεβιτς, 38' Σεσέροβιτς, 45+1' Αντόνι, 71' Μιχαήλ, 76' Μπούστος
Κόκκινες: - / 90+2' Μιχαήλ

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Μάτος, Ίνγκασον, Κρέσπο, Γιαννούλης, Ντόουγκλας, Μίσιτς, Βιεϊρίνια (72’ Λημνιός), Καντουρί (84’ Μαουρίσιο), Μπίσεσβαρ, Σφιντέρσκι (70’ Ακπομ)

Λάρισα: Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μπράλιτς, Μόρας, Στάνκοβιτς, Σεσέροβιτς (92’ Μπάλλας), Μιλοσάβλιεβιτς (69’ Μπούστος), Φατιόν, Καρανίκας, Νούνιτς, Ασούμπρε (83’ Ντάουντα).