Ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε με 1-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης, στους «Ζωσιμάδες», στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 7ο λεπτό ο Δημήτρης Μάνος, ενώ ο Απόλλωνας, που πολύ δύσκολα, πλέον, θ' αποφύγει τον υποβιβασμό, έχει δικαιολογημένα παράπονα από τη διαιτησία, καθώς στο 75ο λεπτό έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω της άδικης αποβολής του τερματοφύλακα Βάσιτς και στα τελευταία 15 λεπτά, αφού είχε κάνει και τις τρεις αλλαγές του, αγωνίστηκε με τον αμυντικό Οριουέλα κάτω από τα δοκάρια της!

Κι όμως, ήταν μια φάση που μόνον διαιτητής με... καταρράκτη δε θα έβλεπε. Ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων έκοψε την μπάλα με το κεφάλι, έξω από την περιοχή του κι ο Ζαχαριάδης είδε... χέρι. Τι να πει κανείς...

Γήπεδο: Ζωσιμάδες
Γκολ: 6' Μάνος / -

Διαιτητής:  Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (ΕΠΣ Μακεδονίας) Βοηθοί: Κωνσταντίνος Ψαρρής (ΕΠΣ Ζακύνθου), Νικόλαος Σάββας (ΕΠΣ Σερρών)
Κίτρινες: 8' Μιχαήλ, 53' Σκόνδρας, 66' Λίλα / 4' Μπεντινέλι
Κόκκινες: - / 74' Βάσιτς

Οι συνθέσεις
ΠΑΣ (Πετράκης): Βελλίδης, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Λίλα, Σκόνδρας, Μπουκουβάλας, Σεργκελασβίλι, Νικολιάς, Γιάκος (85' Ξύδας), Μάνος (91' Λεό), Κρίζμαν (72' Αθανασιάδης).

Απόλλων Σμύρνης (Τεννές): Βάσιτς, Στάθης, Ναδάλες, Βαφέας (46' Ακόστα), Κύργιας, Οριχουέλα, Ντεφεντερίκο, Ντούρσο, Ναζλίδης (63' Ριβέρο), Μπεντινέλι, Γαρουφαλιάς (73' Βάρκας).