Το αυτογκόλ που σημείωσε ο Αβραάμ Παπαδόπουλος στην εκτός έδρας ήττα των Μπρισμπέιν Ρόαρ από την Ουέλινγκτον Φοίνιξ με 4-1, ξεχώρισε από την παρουσία των Ελλήνων παικτών στα πρωταθλήματα του πλανήτη. Ο έμπειρος κεντρικός αμυντικός ήταν για άλλη μία φορά βασικός και αγωνίσθηκε σε όλο το ματς, ενώ παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.
    Επίσης αξιοσημείωτη, η παρουσία του Κώστα Σταφυλίδη -μετά από πολύ καιρό- στην αρχική 11αδα της Αουγκσμπουργκ, ενώ αναλυτικά η παρουσία των Ελλήνων στα γήπεδα του κόσμου, το περασμένο Σαββατοκύριακο, έχει ως εξής:
ΑΓΓΛΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Αρσεναλ): Βασικός (90 λεπτά) στην εντός έδρας νίκη επί της Μπέρνλι με 3-1. Παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.
Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ): Εκτός αποστολής.
Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της Γουέστ Χαμ. Παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.
ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Ρόμα): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Γιουβέντους.
Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Εκτός αποστολής.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Παναγιώτης Ρέτσος (Λεβερκούζεν): Εκτός αποστολής.
Κώστας Σταφυλίδης (Άουγκσμπουργκ): Βασικός (αντικαταστάθηκε στο 83` από τον Φραμπεργκερ) στην εντός έδρας ήττα με 3-2 από την Βόλφσμπουργκ.
Τάσος Δώνης (Στουτγκάρδη): Αντικατέστησε το 79ο λεπτό τον Μπεκ στην εντός έδρας ήττα με 3-1 από την Στουτγκάρδη.

Στέφανος Καπίνο (Βέρντερ Βρέμης): Εκτός αποστολής.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεγανές): Βασικός (90 λεπτά) στην εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Σεβίλη.
ΓΑΛΛΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Μαρσέιγ):  Βασικός (αντικαταστάθηκε στο 46` από τον Οκάμπος) στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ανζέ.
Παναγιώτης Βλαχοδήμος (Νιμ): Εκτός αποστολής.
ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα με 3-1 από την Αϊντχόφεν.
Κωνσταντίνος Λάμπρου (Άγιαξ): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας νίκη με 3-1 επί της Ουτρέχτης.
Λάζαρος Λάμπρου (Φορτούνα Σιταρντ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας «λευκή» ισοπαλία με την Γκρόνινγκεν.
Δημήτρης Κολοβός (Βίλεμ): Εκτός αποστολής.
ΒΕΛΓΙΟ
Αλέξανδρος Κατράνης (Μουσκρόν): Εκτός αποστολής.
Γιώργος Γκαλίτσιος (Μουσκρόν): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας νίκη με 3-1 επί της Αντερλεχτ.
Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ήττα με 3-1 από την Ζούλτε Βάρεγκεμ.
Χάρης Χαρίσης (Κορτράικ): Αντικατέστησε στο 85` τον Στογιάνοβιτς στην εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Σεντ Τρουϊντεν.

Απόστολος Βέλλιος (Μπέβερεν): Αντικατέστησε στο 86` τον Φόρτε στην εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Λόκερεν.
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Είδε από τον πάγκο την εμφατική εντός έδρας νίκη με 6-2 επί της Μπράγκα.
Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): Βασικός (90 λεπτά) στην εμφατική εντός έδρας νίκη με 6-2 επί της Μπράγκα.
Νίκος Ιωαννίδης (Μαρίτιμο): Εκτός αποστολής.

ΕΛΒΕΤΙΑ
Κωνσταντίνος Δημητρίου (Βασιλεία): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.
ΔΑΝΙΑ
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.
ΑΥΣΤΡΙΑ
Τάσος Αυλωνίτης (Στουρμ Γκρατς): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις
Ταξιάρχης Φούντας (Σεντ Πόλτεν): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις
ΡΟΥΜΑΝΙΑ
Γιώργος Κατσικάς (Ντιναμό Βουκουρεστίου): Εκτός αποστολής.
Μπρούνο Χαλκιαδάκης (Χέρμανσταντ): Εκτός αποστολής.
ΣΚΩΤΙΑ
Χάρης Μαυρίας (Χιμπέρνιαν): Εκτός αποστολής.
ΤΟΥΡΚΙΑ
Γιάννης Μανιάτης (Αλανιασπόρ): Αντικατέστησε στο 91` τον Βιγιαφάνες, στην εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Μπασακσεχίρ.
Γιώργος Τζαβέλας (Αλανιασπόρ): Βασικός (90 λεπτά) στην εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Μπασακσεχίρ.

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ
Αλέξανδρος Τζιόλης (Αλ Φεϊχά): Βασικός (90 λεπτά) στην εντός έδρας νίκη με 3-0 επί της Οχοντ.
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Αβραάμ Παπαδόπουλος (Μπρισμπέιν Ρόαρ): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ήττα με 4-1 από την Ουέλινγκτον Φοίνιξ. Στο 35ο λεπτό άνοιξε το σκορ με αυτογκόλ, ενώ παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.