[ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ 2][bsummary]

Οι 8 όμιλοι του Μουντιάλ 2018. Όλο το πρόγραμμα

Ξεκίνησε και επίσημα η αντίστροφη μέτρηση για την μεγαλύτερη ποδοσφαιρική διοργάνωση, το Μουντιάλ της Ρωσίας, με την κλήρωση των 8 ομίλων. Δείτε τα γκρουπ της επερχόμενης ποδοσφαιρικής γιορτής:

1ος όμιλος: Ρωσία, Ουρουγουάη, Αίγυπτος, Σαουδική Αραβία

2ος όμιλος: Πορτογαλία, Ισπανία, Ιράν, Μαρόκο

3ος όμιλος: Γαλλία, Περού, Δανία, Αυστραλία

4ος όμιλος: Αργεντινή, Κροατία, Ισλανδία, Νιγηρία

5ος όμιλος: Βραζιλία, Ελβετία, Κόστα Ρίκα, Σερβία

6ος όμιλος: Γερμανία, Μεξικό, Σουηδία, Νότιος Κορέα

7ος όμιλος: Βέλγιο, Αγγλία, Τυνησία, Παναμάς

8ος όμιλος: Πολωνία, Κολομβία, Σενεγάλη, Ιαπωνία

Το πρόγραμμα:


Με την αναμέτρηση ανάμεσα στην οικοδέσποινα Ρωσία και την Σαουδική Αραβία θα έχουμε σέντρα στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

Με τα ματς Αγγλία-Βέλγιο, Παναμάς-Τυνησία του 7ου ομίλου στις 28 Ιουνίου πέφτει η αυλαία των ομίλων του Μουντιάλ.


1ος όμιλος
1η αγωνιστική: Ρωσία-Σαουδική Αραβία (14/6), Αίγυπτος-Ουρουγουάη (15/6)
2η αγωνιστική: Ρωσία-Αίγυπτος (19/6), Ουρουγουάη-Σαουδική Αραβία (20/6)
3η αγωνιστική: Σαουδική Αραβία-Αίγυπτος (25/6), Ουρουγουάη-Ρωσία (25/6)

2ος όμιλος
1η αγωνιστική: Μαρόκο-Ιράν (15/6), Πορτογαλία-Ισπανία (15/6)
2η αγωνιστική: Πορτογαλία-Μαρόκο (20/6), Ιράν-Ισπανία (20/6)
3η αγωνιστική: Ιράν-Πορτογαλία (25/6), Ισπανία-Μαρόκο (25/6)

3ος όμιλος
1η αγωνιστική: Γαλλία-Αυστραλία (16/6), Περού-Δανία (16/6)
2η αγωνιστική: Γαλλία-Περού (21/6), Δανία-Αυστραλία (21/6)
3η αγωνιστική: Αυστραλία-Περού (26/6), Δανία-Γαλλία (26/6)

4ος όμιλος
1η αγωνιστική: Αργεντινή-Ισλανδία (16/6), Κροατία-Νιγηρία (16/6)
2η αγωνιστική: Αργεντινή-Κροατία (21/6), Νιγηρία-Ισλανδία (22/6)
3η αγωνιστική: Ισλανδία-Κροατία (26/6), Νιγηρία-Κροατία (26/6)

5ος όμιλος
1η αγωνιστική: Κόστα Ρίκα-Σερβία (17/6), Βραζιλία-Ελβετία (17/6)
2η αγωνιστική: Βραζιλία-Κόστα Ρίκα (22/6), Σερβία-Ελβετία (22/6)
3η αγωνιστική: Σερβία-Βραζιλία (27/6), Ελβετία-Κόστα Ρίκα (27/6)

6ος όμιλος
1η αγωνιστική: Γερμανία-Μεξικό (17/6), Σουηδία-Νότια Κορέα (18/6)
2η αγωνιστική: Γερμανία-Σουηδία (23/6), Νότια Κορέα-Μεξικό (23/6)
3η αγωνιστική: Νότια Κορέα-Γερμανία (27/6), Μεξικό-Σουηδία (27/6)

7ος όμιλος
1η αγωνιστική: Βέλγιο-Παναμάς (18/6), Τυνησία-Αγγλία (18/6)
2η αγωνιστική: Βέλγιο-Τυνησία (23/6), Αγγλία-Παναμάς (24/6)
3η αγωνιστική: Αγγλία-Βέλγιο (28/6), Παναμάς-Τυνησία (28/6)

8ος όμιλος
1η αγωνιστική: Πολωνία-Σενεγάλη (19/6), Κολομβία-Ιαπωνία (19/6)
2η αγωνιστική: Ιαπωνία-Σενεγάλη (24/6), Πολωνία-Κολομβία (24/6)
3η αγωνιστική: Ιαπωνία-Κολομβία (28/6), Σενεγάλη-Κολομβία (28/6)


Το μεγάλο ποδοσφαιρικό τουνρουά θα διεξαχθεί από τις 8 Ιουνίου ως τις 15 Ιουλίου 2018.

Οι αγώνες θα φιλοξενηθούν σε 11 πόλεις και συγκεκριμένα: Μόσχα, Αγία Πετρούπολη, Αικατερίνενμπουργκ, Σότσι, Καζάν, Σαράνσκ, Βόλγκογκραντ, Ροστόφ, Σαμάρα, Νόβγκοροντ και Καλίνινγκαρντ.

Όσο για τα στάδια, όπου θα διεξαχθούν οι 64 αγώνες της τελικής φάσης είναι τα: Kaliningrad Stadium, Volgograd Stadium, Ekaterinburg Stadium, Fisht Stadium, Kazan Arena, Nizhny Novgorod Stadium, Luzhniki Stadium, Samara Stadium, Rostov-on-Don Stadium, Spartak Stadium, Saint Petersburg Stadium, Saransk Stadium.

Ο τελικός της διοργάνωσης θα διεξαχθεί στο Luzhniki Stadium της Μόσχας.
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Δεν υπάρχουν σχόλια :

Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.


ΕΙΔΗΣΕΙΣ

[ΕΙΔΗΣΕΙΣ][bsummary]

SPORTS

[Αθλητικά][bleft]

ΤΕΧΝΕΣ

[ΤΕΧΝΕΣ][bleft]

SPORTS

[Αθλητικά][bsummary]