Με πολύ καλή εμφάνιση, και χωρίς να απειληθεί σε κανένα σημείο του αγώνα ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Διομήδη Αργους με 36-25 (17-13 ημ.) στο ΔΑΚ Ευόσμου, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 21ης αγωνιστικής. Ο “Δικέφαλος” με 10 νίκες και μια ισοπαλία, ολοκλήρωσε τις εντός έδρας υποχρεώσεις της στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος. Οι ασπρόμαυροι έδειξαν από το ξεκίνημα ότι θέλουν μα καθαρίσουν γρήγορα το παιχνίδι (7-3, 13-9, 15-11) και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι 17-13. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Σειρεκιδη συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό (22-15, 28-19, 34-22), με τον Διομήδη να δείχνει ανήμπορος να αντιδράσει και τον ΠΑΟΚ να κερδίζει άνετα το ματς με 36-25. Στον Διομηδη ανησυχούν περισσότερο για τον τραυματισμό του βασικού τερματοφύλακα, Ιγκόρ Αρσιτς, με τον Σέρβο να αποχωρεί από το παιχνίδι, με φόβο διαστρέμματος, στο 12ο λεπτό.

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 7-4, 9-7, 13-9, 14-11, 17-13 (ημ.), 19-14, 22-16, 27-17, 29-19, 33-22, 36-25

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 7, Παλάσκας 8, Τσίλης 4, Νικολαϊδης 3, Κοκώνης 3, Πούλσεν, Αποστόλου 2, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης 2, Πέτοβιτς, Κέζιτς 1, Κυπραίος 1, Δέλιας, Βεσελίνοβιτς 4, Κοτανίδης, Πανιόπουλος.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης 2, Κρεμαστιώτης 2, Αργυρού 5, Σάτον 6, Χειβιδόπουλος 1, Ντούρος, Μπεκιάρης, Ρουσσόπουλος 3, Τσάτσας, Χαντέλης 1, Νικηφόρου 2, Αρσε, Γιόσμου 3.

Διαιτητές: Κατσίκης, Μιχαηλίδης. Δίλεπτα: 5-4 Πέναλτι:3/3-2/4