Την πρόκριση στο Final Four του Κυπέλλου Ελλάδας πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ του κέρδισε τον Διομήδη (15-21) στο Άργος, ύστερα από ένα πολύ δυνατό και σκληρό παιχνίδι, κυρίως από την πλευρά των γηπεδούχων.
Η ομάδα του Σειρεκίδη, εδειξε χαρακτήρα, πάθος και διατήρησε την κυριαρχία του ματς από το ξεκίνημα της. Η αυτοσυγκέντρωση ήταν το βασικό ατού της ομάδας, η οποία ακολούθησε πιστά το πλάνο του προπονητή και δεν παρέκλινε από αυτό σε κανένα σημείο του ματς.
Ο Δικέφαλος έφτασε γρήγορα στο 2-6 στο 19'', πιέζοντας επί της ουσίας τους γηπεδούχους, και έφτασε στο 4-10 με το τέλος του ημιχρόνου. Να σημειώσουμε πώς σε αυτό το ημίχρονο ο ΠΑΟΚ αντίκρισε δυο κίτρινες κάρτες ( σε Σειρεκίδη και Πετρίδη) για διαμαρτυρία.
Παρά την πίεση του Διομήδη στο ξεκίνημα του Β μέρους, ο ΠΑΟΚ κράτησε την ψυχραιμία και εκμεταλλεύτηκε το άγχος του γηπεδούχου και με οργανωμένες επιθέσεις σημείωνε γκολ. Κάπως έτσι έφτασε στο 8-15 στο 38', στο 12-17 στο 51' και με το τέλος στο 15-21 με το γκολ του Παλάσκα.

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 1-1, 2-2, 2-6, 3-7, 4-10 (ημχ.) 7-12, 8-15, 11-16, 11-17, 12-18, 15-21

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ : Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης, Σάτον 6, Κρεμαστιώτης, Αργυρού 3, Αναγνωστόπουλος, Σμυρνιώτης, Χειβιδόπουλος 1, Τσάτσας, Ρουσόπουλος 2, Χαντέλης, Νικηφόρου 1, Άρσιτς, Γιόσμου 1, Δάσκαλος 1.

ΠΑΟΚ: Ζάγκας, Αραμπατζής, Παλάσκας 6, Τσίλης, Νικολαΐδης 1, Κοκώνης 3, Πετρίδης 5, Μαστορογιάννης 2, Πέγιοβιτς, Κέζιτς 2, Κυπραίος 1, Κολοβός, Δέλιας, Βεσελίνοβιτς 1, Κοτανίδης.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Συρεπίσιος, Δίλεπτα: 0-7, Πέναλτι: 5/6-4/4, Κόκκινη κάρτα: Κέζιτς 57.02 (τρία δίλεπτα)