Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα ο ΠΑΟΚ κέρδισε 23-10 το Καματερό, κάνοντας μια καλή προπόνηση όπως φανερώνει και το τελικό σκόρ. Αν και στο ξεκίνημα το ματς έδειχνε ισορροπημένο (4-4), στην συνέχεια η ομάδα του Σειρεκίδη επανέφερε την τάξη και άρχισε να παίρνει διαφορά, για να κλείσει το ημίχρονο στο 11-6. Και στο Β’ ημίχρονο ο ΠΑΟΚ δεν έριξε τον ρυθμό του, διατήρησε το ίδιο επιθετικό τέμπο και όσο περνούσε η ώρα τόσο ανέβασε την διαφορά των γκολ. Το Καματερό δεν μπορούσε να ακολουθήσει τον ρυθμό του ΠΑΟΚ και με το το σκορ στο 14- 6 ο Σειρεκίδης έδωσε για ακόμη μια φορά αρκετό χρόνο συμμετοχής στους νεαρούς αθλητές. Τελικά το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με τον γηπεδούχο να κερδίζει 23-10. Στα τελευταία λεπτά το Καματερό δεν μπορούσε να ακολουθήσει τον ρυθμό του ΠΑΟΚ και απλά περίμενε να τελειώσει ο χρόνος. Να σημειώσουμε πως αποβλήθηκε από το ματς ο Κέζιτς, πήρε τρίτη δίλεπτη.

Tα πεντάλεπτα: 2-0, 3-2, 6-4, 9-5, 9-6, 11-6 (ημχ.) 13-6, 17-7, 19-7, 19-8, 20-9, 23-10

ΠΑΟΚ : Παλάσκας 4, Γουργούμης, Τσίλης 2, Κοκώνης 3, Αποστόλου 1, Πετρίδης 1, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης 1, Κέζιτς 2, Κυπραίος 1, κολοβός 1, βεσελίνοβιτς 1, Οικονόμου 1, Αραμπατζής 2, Κοτανίδης, Νικολαΐδης 2.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ: Σαμαράς 1, Λαδάκης 2, Σκοδριανός 1, Γκλάβας, Μπαλάσκας, Μελετάκος 2, Ακάλεστος 2, Κλέωπας 1, Τότο, Μιμίκος 1, Μαγκαφουράκης, Μπούτος, Βορυλλάς, Κουρέτα, Βλαχοθανάσης.

Διαιτητές: Σαπανίδης-Ηλιάδης, Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 4/6-3/3, Κόκκινες: Κέζιτς 47.52 (τρία δίλεπτα)

Σειρεκίδης: “Σημαντικοι οι βαθμοί”

Ικανοποιημένος από τα καλά διαστήματα αλλά και τα 10 τέρματα παθητικό έμεινε ο προπονητής του ΠΑΟΚ Στέλιος Σεϊρεκίδης μετά την νίκη επί του Καματερού που δήλωσε. «Σίγουρα είναι σημαντικοί οι δύο βαθμοί για την ομάδα. Είχαμε καλά διαστήματα. Μπορούσαμε πολλά περισσότερα, ίσως και οι αλλαγές δεν έδειξαν το καλύτερο πρόσωπό τους, αλλά τα 10 γκολ που δεχτήκαμε είναι σημαντικό κομμάτι στην προσπάθειά μας»