Μία ακόμα εξαιρετική παρουσία στον «μαγικό κόσμο» πρόσθεσε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στο ενεργητικό του, στην ήττα 116-97 των Μπακς από τους Καβαλίερς.
Ο Έλληνας σούπερ σταρ ήταν για μία ακόμα φορά ο απόλυτος πρωταγωνιστικής για την ομάδα του Μιλγουόκι. Ο «Greek Freak» κατάφερε σε 38,32 λεπτά να σημειώσει 34 πόντους, να μοιράσει 8 ασίστ και να κατεβάσει άλλα 8 ριμπάουντ, αλλά δεν μπόρεσε να ανατρέψει την ήττα για τα «Ελάφια».

Η… παρέα του ΛεΜπρον Τζέιμς βρήκε τις λύσεις και πήρε τη νίκη, κυρίως εξαιτίας της βοήθειας που είχε ο Αμερικάνος σούπερ σταρ των «Ιπποτών» από τους συμπαίκτες του.
Ο διεθνής φόργουορντ κρατούσε σχεδόν μόνος του την ομάδα του για σχεδόν τρία 12λεπτα, αλλά σιγά-σιγά η... παρέα του ΛεΜπρόν Τζέιμς άρχισε να ξεφεύγει στο σκορ και τελικά έφτασε στην άνετη νίκη.
Ο «Βασιλιάς» πέτυχε 24 πόντους και μοίρασε 8 ασίστ, ενώ είχε συμπαραστάτες τους, Κέβιν Λοβ με νταμπλ-νταμπλ (17 πόντοι, 12 ριμπάουντ), Κάιλ Κόρβερ (17 πόντοι, 5/6 τρίποντα).'
Ο τελευταίος, μάλιστα, ήταν αυτός που έκανε τη διαφορά, καθώς ευστόχησε σε τρία διαδοχικά τρίποντα που βοήθησαν τους Καβαλίερς να ολοκληρώσουν την 3η περίοδο με επιμέρους σκορ 15-5 και να δημιουργήσουν διαφορά 13 πόντων.
Τα αποτελέσματα στους αγώνες που ολοκληρώθηκαν τα ξημερώματα στην άλλη άκρη του Ατλαντικού:

Φοίνιξ-Λ.Α. Λέικερς 130-132

Νέα Ορλεάνη-Γκόλντεν Στέιτ 120-128

Ντάλας-Σακραμέντο 88-93

Μινεσότα-Γιούτα 100-97

Μπρούκλιν-Ορλάντο 126-121

Σάρλοτ-Ατλάντα 109-91

Ιντιάνα-Πόρτλαντ 96-114

Φιλαδέλφεια-Βοστώνη 92-102