Σαν… άνεμος πέρασε ο ΠΑΟΚ από την έδρα της ΧΑΝΘ για την 3η αγωνιστική της Handball Premier, την οποία διέλυσε με 33-17.
Ο ΠΑΟΚ από το ξεκίνημα άρχισε να ξεφεύγει στο σκορ, αφού η ΧΑΝΘ προηγήθηκε μόνο στο 1-0, ενώ μετά το 2-2 ο δικέφαλος έδειξε την ανωτερότητα του και δεν άφησε κανένα περιθώριο στους γηπεδούχους. Το ημίχρονο έκλεισε με τους ασπρόμαυρους να προηγούνται 7-14. Ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε περισσότερο τον ρυθμό του και πέτυχε ακόμα 19 γκολ σε αντίθεση με την ΧΑΝΘ που πέτυχε 10 και έτσι στο τέλος πανηγύρισε μια άνετη νίκη, σημαντική για την συνέχεια του πρωταθλήματος με 33-17.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-4, 3-6, 6-8, 7-11, 7-14 (ημχ.), 7-17, 8-19, 10-23, 12-26, 16-30, 17-33

ΧΑΝΘ (Αντώνης Τσολάκος): Μουρατίδης, Τσιρογιάννης 1, Καφαντάρης 1, Σαργηγιαννίδης, Ν. Παπαδόπουλος, Ρεμπελάκος, Δέσπος 5, Ιωαννίδης, Κουρουμλίδης 2, Στίγγας 1, Τσαμήτρος, Βαρδάκας, Παπαβασίλης, Μπόλας 2, Τσαγκαράκης 3, Μπαϊρλής 2

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 1, Παλάσκας 5, Γουργούμης, Τσίλης 3, Καραγκιοζόπουλος, Γκρκ 5, Νικολαΐδης 1, Κοκώνης 3, Πετρίδης 2, Μαστορογιάννης 4, Πέγιοβιτς 1, Κυπραίος 2, Βεσελίνοβιτς 5, Κοτανίδης, Καλόμοιρος 1, Κολοβός