Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο “International Crowne Plaza Bursa Cevat Soydas” ο ΠΑΟΚ, καθώς έχασε με 66-80 από την Gaziantep στην Προύσα. Ο ΠΑΟΚ ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 35΄, αλλά η Gaziantep ήταν πιο συγκεντρωμένη στα τελευταία λεπτά και πήρε τη νίκη. Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στα πρώτα λεπτά του αγώνα, αλλά χάρη σε ένα επιθετικό ξέσπασμα του Kevin Dillard, ο οποίος έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με 10 πόντους, ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα 8 πόντων στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (23-15).

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε πολύ καλά το δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα καλάθι του Ousman Krubally προηγήθηκε με 10 πόντους (29-19). Με νέο καλάθι του Ousman Krubally, μετά από ασίστ του Θοδωρή Ζάρα, ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 31-22 στο 16΄, αλλά σε εκείνο το σημείο οι Τούρκοι έτρεξαν ένα σερί 14-0, ευστοχώντας σε συνεχόμενα τρίποντα, με αποτέλεσμα να προηγηθούν με 31-36. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε τελικά με την Gaziantep να προηγείται με 33-36, χάρη σε 2 εύστοχες βολές του Αντώνη Κόνιαρη.

Η Gaziantep ήταν συνεχώς μπροστά στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά δεν κατάφερε σε κανένα σημείο να χτίσει μια διαφορά, καθώς στο τέλος της τρίτης προηγήθηκε με 49-54.

Οι Τούρκοι ξεκίνησαν πολύ καλά στο τελευταίο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 10 πόντους (49-59) στο 32΄. Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να μειώσει στους 3 (60-63) χάρη σε ένα τρίποντο του Lucky Jones στο 35΄, αλλά στο τελευταίο πεντάλεπτο η Gaziantep ήταν πιο συγκεντρωμένη και έφτασε στη νίκη με 66-80.

Επόμενος αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο “International Crowne Plaza Bursa Cevat Soydas” είναι η Yesil Giresun, την οποία θα αντιμετωπίσει την Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου στις 16:30.

Τα δεκάλεπτα: 23-15, 33-36, 49-54, 66-80