ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, 18/1/2017._

Ένας καταιγιστικός Άρης, στο πρώτο ημίχρονο, έκανε γρήγορα εύκολη τη ζωή του και πήρε τους τρεις βαθμούς κόντρα στον Πανσερραϊκό, πλησιάζοντας κι άλλο στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το 3-0 διαμορφώθηκε μέσα σε οκτώ λεπτά, με τους «κιτρινόμαυρους» να κάνουν συντήρηση δυνάμεων στο δεύτερο ημίχρονο κι απλά να ανεβάζουν τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Ο Άρης ουσιαστικά «καθάρισε» το παιχνίδι πριν καν συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα, διάστημα κατά το οποίο είχε ήδη πετύχει τρία γκολ κι έχασε άλλες τόσες σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρει ξανά.

Άρης(Ν. Αναστόπουλος): Διούδης, Μπούρμπος, Καράμπελας, Ιντζίδης, Ραούλ Μπράβο, Ρόβας, Παυλίδης (71′ Καπνίδης), Τάτος (80′ Νέτο), Μπαργκάν (77′ Μιλούνοβιτς), Ντούνης, Ίλιτς.

Πανσεραϊκός(Π. Διλμπέρης): Μέλκα, Τσελεπίδης, Ιωαννίδης, Βοσκόπουλος, Λάντο, Ρούτσης, Στέβιτς (79′ Παπατζίκος), Κάκκο, Γκούρτσας (72′ Καψάλης), Κανούλας, Τσιμίκας (85′ Κτιστόπουλος).