[ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ 2][bleft]

57o ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΑΦΟΥ

Ποιες ταινίες μπορούμε να δούμε σήμερα


ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, 13/11/2016._ Τελευταία ημέρα της διοργάνωσης η σημερινή και, πριν την τελετή λήξης στο Ολύμπιον, μπορούμε να δούμε τις εξής ταινίες στο 57ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης:


Πρόγραμμα Προβολών :: Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016

OΛYMΠION
19:00        Η χορεύτρια - 108' Στεφανί ντι Τζουστό, Γαλλία

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
10:30        Επάγγελμα ρεπόρτερ - 119' Μικελάντζελο Αντονιόνι
13:00        Οι ερημίτες - 111' Ρόνι Τρόκερ, Γερμανία-Αυστρία
15:30        Ανισέτο - 82' Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή
17:15        Μπάρακα και Μπάρακα - 88' Μαχμούντ Σαμπάχ, Σαουδική Αραβία
19:30        Ο πιστός - 118' Κίριλ Σερέμπρενικοφ, Ρωσία
22:00        Αν και νύχτα - 154' Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία-Καναδάς

TΩNIA MAPKETAKH
13:15        Βασιλιάς των Βέλγων - 94' Πέτερ Μπρόσενς, Τζέσικα Γούντγουορθ, Βέλγιο-Ολλανδία-Βουλγαρία
15:15        Δολοφονικά αμαξίδια - 105' Ατίλα Τιλ, Ουγγαρία
17:30        Χαμένοι στο Παρίσι - 84' Ντομινίκ Αμπέλ, Φιόνα Γκόρντον, Βέλγιο-Γαλλία
19:30        Δυο εραστές και μια αρκούδα - 96' Κιμ Νουέν
21:30        Κριστίν - 119' Αντόνιο Κάμπος, ΗΠΑ

ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00        Μισθοφόρος - 103' Σάσα Βολφ, Γαλλία
15:30        Γυρίζοντας τον κόσμο - 102' Ντελφίν Κουλέν, Μυριέλ Κουλέν, Γαλλία-Ελλάδα
18:00        Το κορίτσι δίχως χέρια - 76' Σεμπαστιάν Λάουντενμπαχ, Γαλλία
20:30        Little Men - 85' Άιρα Σακς, ΗΠΑ
22:30        Γάτος - 119' Χεντλ Κλάους , Αυστρία

TZON KAΣΣABETHΣ
12:45        Οι ονειρεμένοι - 89' Ρουθ Μπέκερμαν, Αυστρία
15:00        Smoke in the Water - 24' Σπυρίδων Παπασπύρου, Ελλάδα
15:00        Twist - 15' Μιχάλης Παπαντωνόπουλος, Ελλάδα
15:00        Ummi - 15' Νίκος Αυγουστίδης, Ελλάδα
15:00        Αίνιγμα - 10' Αντώνης Ντούσιας, Άρης Φατούρος, Ελλάδα
15:00        Αλεπού - 28' Ζακλίν Λέντζου , Ελλάδα
15:00        Αντίδοτον - 12' Μιχάλης Χαπέσιης , Κύπρος
15:00        Αόρατος - 29' Κώστας Γεραμπίνης, Ελλάδα
15:00        Η Χέλγκα είναι στο Λουντ - 20' Θέλγια Πετράκη
15:00        Ο αγρότης - 16' Στάθης Αποστόλου, Ελλάδα
15:00        Το νανούρισμα της Μαρίας - 19' Ντίνος Παναγόκος, Ελλάδα
19:00        3000 - 20' Αντώνης Τσώνης, Ελλάδα-Αυστραλία
19:00        Felicita - 10' Γιάννης Ζαφείρης, Ελλάδα
19:00        Γενέθλια - 13' Δημήτρης Κατσιμίρης, Ελλάδα
19:00        Η Αλίκη στο καφέ - 18' Δημήτρης Νάκος, Ελλάδα
19:00        Ι.Χ.Θ.Υ.Σ. - 19' Χρύσανθος Μαργώνης, Ελλάδα
19:00        Κορίτσια της θάλασσας - 13' Σήφης Μάινας, Ελλάδα
19:00        Κύβος - 24' Αλέξανδρος Σκούρας, Ελλάδα
19:00        Μάγδα - 20' Δημήτρης Ζούρας
19:00        Νηπενθές - 14' Γιάννης Συμβώνης, Ελλάδα
19:00        Ρήξη Τυμπάνου - 19' Κινηματογραφικό Εργαστήριο Κ. Λ. Ηλιούπολης, Ελλάδα
19:00        Φιλοκτήτης – Ο μύθος ενός ξένου - 16' Κατερίνα Καλκετενίδη, Ελλάδα-ΗΠΑ

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:00        Block C - 90' Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
15:30        Home Sweet Home - 91' Φατόν Μπαϊρακτάρι, UNMI Κόσοβο-ΠΓΔΜ
18:00        Ναυτία - 116' Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία

20:30        Στάχτες - 115' Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία-Γερμανία
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Δεν υπάρχουν σχόλια :


ΠΟΛΙΤΙΚΗ

[Πολιτική][bsummary]

OIKONOMIA

[Οικονομία][bsummary]

ΕΓΚΛΗΜΑ

[Αστυνομικά][bsummary]

ΥΓΕΙΑ

[Υγεία][bsummary]

SPORTS

[Αθλητικά][bleft]

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

[Φωτορεπορτάζ][bleft]