[ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ 2][bleft]

57o ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΑΦΟΥ

Ποιες ταινίες μπορούμε να δούμε σήμερα


ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, 13/11/2016._ Τελευταία ημέρα της διοργάνωσης η σημερινή και, πριν την τελετή λήξης στο Ολύμπιον, μπορούμε να δούμε τις εξής ταινίες στο 57ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης:


Πρόγραμμα Προβολών :: Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016

OΛYMΠION
19:00        Η χορεύτρια - 108' Στεφανί ντι Τζουστό, Γαλλία

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
10:30        Επάγγελμα ρεπόρτερ - 119' Μικελάντζελο Αντονιόνι
13:00        Οι ερημίτες - 111' Ρόνι Τρόκερ, Γερμανία-Αυστρία
15:30        Ανισέτο - 82' Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή
17:15        Μπάρακα και Μπάρακα - 88' Μαχμούντ Σαμπάχ, Σαουδική Αραβία
19:30        Ο πιστός - 118' Κίριλ Σερέμπρενικοφ, Ρωσία
22:00        Αν και νύχτα - 154' Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία-Καναδάς

TΩNIA MAPKETAKH
13:15        Βασιλιάς των Βέλγων - 94' Πέτερ Μπρόσενς, Τζέσικα Γούντγουορθ, Βέλγιο-Ολλανδία-Βουλγαρία
15:15        Δολοφονικά αμαξίδια - 105' Ατίλα Τιλ, Ουγγαρία
17:30        Χαμένοι στο Παρίσι - 84' Ντομινίκ Αμπέλ, Φιόνα Γκόρντον, Βέλγιο-Γαλλία
19:30        Δυο εραστές και μια αρκούδα - 96' Κιμ Νουέν
21:30        Κριστίν - 119' Αντόνιο Κάμπος, ΗΠΑ

ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00        Μισθοφόρος - 103' Σάσα Βολφ, Γαλλία
15:30        Γυρίζοντας τον κόσμο - 102' Ντελφίν Κουλέν, Μυριέλ Κουλέν, Γαλλία-Ελλάδα
18:00        Το κορίτσι δίχως χέρια - 76' Σεμπαστιάν Λάουντενμπαχ, Γαλλία
20:30        Little Men - 85' Άιρα Σακς, ΗΠΑ
22:30        Γάτος - 119' Χεντλ Κλάους , Αυστρία

TZON KAΣΣABETHΣ
12:45        Οι ονειρεμένοι - 89' Ρουθ Μπέκερμαν, Αυστρία
15:00        Smoke in the Water - 24' Σπυρίδων Παπασπύρου, Ελλάδα
15:00        Twist - 15' Μιχάλης Παπαντωνόπουλος, Ελλάδα
15:00        Ummi - 15' Νίκος Αυγουστίδης, Ελλάδα
15:00        Αίνιγμα - 10' Αντώνης Ντούσιας, Άρης Φατούρος, Ελλάδα
15:00        Αλεπού - 28' Ζακλίν Λέντζου , Ελλάδα
15:00        Αντίδοτον - 12' Μιχάλης Χαπέσιης , Κύπρος
15:00        Αόρατος - 29' Κώστας Γεραμπίνης, Ελλάδα
15:00        Η Χέλγκα είναι στο Λουντ - 20' Θέλγια Πετράκη
15:00        Ο αγρότης - 16' Στάθης Αποστόλου, Ελλάδα
15:00        Το νανούρισμα της Μαρίας - 19' Ντίνος Παναγόκος, Ελλάδα
19:00        3000 - 20' Αντώνης Τσώνης, Ελλάδα-Αυστραλία
19:00        Felicita - 10' Γιάννης Ζαφείρης, Ελλάδα
19:00        Γενέθλια - 13' Δημήτρης Κατσιμίρης, Ελλάδα
19:00        Η Αλίκη στο καφέ - 18' Δημήτρης Νάκος, Ελλάδα
19:00        Ι.Χ.Θ.Υ.Σ. - 19' Χρύσανθος Μαργώνης, Ελλάδα
19:00        Κορίτσια της θάλασσας - 13' Σήφης Μάινας, Ελλάδα
19:00        Κύβος - 24' Αλέξανδρος Σκούρας, Ελλάδα
19:00        Μάγδα - 20' Δημήτρης Ζούρας
19:00        Νηπενθές - 14' Γιάννης Συμβώνης, Ελλάδα
19:00        Ρήξη Τυμπάνου - 19' Κινηματογραφικό Εργαστήριο Κ. Λ. Ηλιούπολης, Ελλάδα
19:00        Φιλοκτήτης – Ο μύθος ενός ξένου - 16' Κατερίνα Καλκετενίδη, Ελλάδα-ΗΠΑ

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:00        Block C - 90' Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
15:30        Home Sweet Home - 91' Φατόν Μπαϊρακτάρι, UNMI Κόσοβο-ΠΓΔΜ
18:00        Ναυτία - 116' Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία

20:30        Στάχτες - 115' Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία-Γερμανία
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Δεν υπάρχουν σχόλια :


PUBLI

Απαντήσεις στις 15 πιο συχνές ερωτήσεις των πολιτών για το νέο Σύστημα Ελεγχόμενης Στάθμευσης της Θεσσαλονίκης

Στις πρώτες εβδομάδες εφαρμογής του, το νέο Σύστημα Ελεγχόμενης Στάθμευσης (ΣΕΣ) του Δήμου Θεσσαλονίκης , έχει δημιουργήσει ένα νέο ...

ΠΟΛΙΤΙΚΗ

[Πολιτική][bsummary]

OIKONOMIA

[Οικονομία][bsummary]

ΕΓΚΛΗΜΑ

[Αστυνομικά][bsummary]

ΥΓΕΙΑ

[Υγεία][bsummary]

SPORTS

[Αθλητικά][bleft]

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

[Φωτορεπορτάζ][bleft]