[ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ 2][bleft]

57o ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ

Ποιες ταινίες μπορούμε να δούμε σήμερα


ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, 10/11/2016._ Στις αίθουσες του 57ου Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης σήμερα προβάλλονται οι εξής ταινίες:


Πρόγραμμα Προβολών :: Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2016

OΛYMΠION
15:45        Μπάχαλο - 91'  Καρλ Λεμιέ, Καναδάς
18:15        Άφτερλωβ - 94' Στέργιος Πάσχος, Ελλάδα
20:45        Η γέννηση ενός έθνους - 121' Νέιτ Πάρκερ, ΗΠΑ
23:15        Η Κέιτ παίζει την Κριστίν - 110' Ρόμπερτ Γκριν, ΗΠΑ

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00        Κρυμμένος - 118' Μίχαελ Χάνεκε
13:30        Μια λίμνη - 90' Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία
15:30        Όνειρα, όνειρα - 80' Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή
17:15        Τζιγκ, το ρομπότ - 115' Γκαμπριέλε Μαϊνέτι, Ιταλία
19:45        Μέχρι να νυχτώσει - 105' Ανότσα Σουιτσακόρνπονγκ, Ταϊλάνδη - Ολλανδία - Γαλλία - Κατάρ
22:00        Mimosas - 95' Όλιβερ Λάσε , Ισπανία-Μαρόκο-Γαλλία-Κατάρ

TΩNIA MAPKETAKH
13:00        Κάποιες γυναίκες - 107'  Κέλι Ράικαρτ, ΗΠΑ
15:15        Νήμα - 94'  The Boy (Αλέξανδρος Βούλγαρης), Ελλάδα
17:30        Nocturne - 75' Κωνσταντής Φραγκόπουλος, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία
20:00        Όντως φιλιούνται; - 74' Γιάννης Κορρές, Ελλάδα
22:00        Flowers and Bottoms - 6' Χρήστος Μασσαλάς , Ελλάδα
22:00        Limbo - 29’ 50’' Κωνσταντίνα Κοτζαμάνη, Γαλλία-Ελλάδα
22:00        Manodopera - 29' Λουκιανός Μοσχονάς, Ελλάδα-Γαλλία
22:00        Sandy Beach - 12' Θάνος Παπαστεργίου, Ελλάδα
22:00        Αλεπού - 28' Ζακλίν Λέντζου , Ελλάδα

ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:15        Εκδικητής από τη μήτρα - 88' Άλις Λόου, UK
15:30        Λαίδη Μάκμπεθ - 88' Ουΐλιαμ Όλντροϊντ, Μεγ. Βρετανία
18:00        Η πιο ευτυχισμένη μέρα του Όλλι Μάκι - 92' Γιούχο Κούοσμανεν, Φινλανδία-Γερμανία-Σουηδία
20:30        Ένας Εβραίος για παραδειγματισμό - 73' Τζέικομπ Μπέργκερ, Ελβετία
23:00        Είμαστε η σάρκα - 80' Εμιλιάνο Ρότσα Μίντερ , Μεξικό

TZON KAΣΣABETHΣ
12:45        Άγιος Γεώργιος - 112' Μάρκο Μαρτίνς
15:00        Η δασκάλα - 102' Γιαν Χρέμπεϊκ, Σλοβακία-Τσεχία
17:15        Λύκος και πρόβατο - 86' Σάρμπανου Σαντάτ, Δανία - Γαλλία - Σουηδία - Αφγανιστάν
19:30        Δίχως Θεό - 99' Ράλιτσα Πετρόβα , Βουλγαρία-Δανία-Γαλλία
21:45        Γράμματα απ’ το μέτωπο - 105' Ίβο Μ. Φερέιρα, Πορτογαλία
24:00        Η Βάλερι και η εβδομάδα των θαυμάτων - 77' Γιάρομιλ Γίρις, Τσεχοσλοβακία

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:00        Φθόνος - 96' Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
15:30        Μοίρα - 120' Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
18:00        Εξομολόγηση - 90' Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
20:30        Αθωότητα - 105' Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
23:00        Γιος - 29' Χρίστο Σιμεόνοφ, Βουλγαρία
23:00        Ένα νέο σπιτικό - 15' Ζίγκα Βιρτς, Σλοβενία
23:00        Μετάβαση - 21' Μίλιτσα Τόμοβιτς, Σερβία
23:00        Μια βραδιά στο Τοκορίκι - 18' Ροξάνα Στρόε, Ρουμανία

23:00        Το θηρίο - 14' Μίροσλαβ Σικάβιτσα, Κροατία
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Δεν υπάρχουν σχόλια :


ΠΟΛΙΤΙΚΗ

[Πολιτική][twocolumns]

SPORTS

[Αθλητικά][bleft]

ΕΓΚΛΗΜΑ

[Αστυνομικά][threecolumns]

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

[Φωτορεπορτάζ][bleft]

ΥΓΕΙΑ

[Υγεία][threecolumns]