[ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ 2][bleft]

57ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ

Ποιες ταινίες μπορούμε να δούμε σήμερα


ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, 9/11/2016._ Ένα φιλμ που θα είναι υποψήφιο για Όσκαρ ξενόγλωσσης ταινίας, την Γαλλοελβετική παραγωγή «Εγώ ο Κολοκυθάκης», μπορούμε να παρακολουθήσουμε, σήμερα, μεταξύ άλλων, στο 57ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης.


Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Πρόγραμμα Προβολών :: Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2016

OΛYMΠION
13:15        Εγώ, ο Κολοκυθάκης - 75'  Κλωντ Μπαράς, Ελβετία-Γαλλία
15:15        Η πιο ευτυχισμένη μέρα του Όλλι Μάκι - 92'  Γιούχο Κούοσμανεν, Φινλανδία-Γερμανία-Σουηδία
18:00        Λαίδη Μάκμπεθ - 88'  Ουΐλιαμ Όλντροϊντ, Μεγ. Βρετανία
20:30        Σιωπηρό πάθος - 126'  Τέρενς Ντέιβις, Μεγ. Βρετανία-Βέλγιο
23:00        Ένας δράκος έρχεται! - 108'  Μάνι Χαγκίγκι , Ιράν

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00        Οι απέναντι - 121'  Γιώργος Πανουσόπουλος
13:30        Φόνισσα - 63'  Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία
15:00        Τραμουντάνα - 105'  Βάτσε Μπουλγκουριάν, Λίβανος-Γαλλία-Κατάρ-ΗΑΕ
17:30        Αγωνία - 93'  Ντέιβιντ Κλέι Ντίας, Γερμανία-Αυστρία
19:30        Γιος σου δεν είμαι - 82'  Άννα Μουιλαέρτ, Βραζιλία
21:30        Moderation - 149'  Άνια Κίρσνερ, Ελλάδα-Ιταλία-Αίγυπτος-Μεγ. Βρετανία

TΩNIA MAPKETAKH
15:00        Ερμία και Ελένη - 87'  Ματίας Πινιέιρο, ΗΠΑ-Αργεντινή
17:30        Πέντρο Νούλα - 110'  Κάρολος Ζωναράς, Ελλάδα
20:00        Νήμα - 94'  The Boy (Αλέξανδρος Βούλγαρης), Ελλάδα
22:30        90 χρόνια ΠΑΟΚ - Νοσταλγώντας το Μέλλον - 102'  Νίκος Τριανταφυλλίδης, Ελλάδα

ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:15        Λευκός ήλιος - 89'  Ντίπακ Ραουνιγιάρ, Νεπάλ-ΗΠΑ-Κατάρ-Ολλανδία
15:15        Οι ενάρετοι - 100'  Λούκας Βαλέντα Ρίνερ, Αυστρία-Νότια Κορέα-Αργεντινή
18:00        Το αίμα των Σάμι - 110'  Αμάντα Κέρνελ, Σουηδία-Δανία-Νορβηγία
20:30        Aquarius - 145' Κλέμπερ Μεντόνσα Φίλιου, Bραζιλία-Γαλλία
23:30        Η τελευταία οικογένεια - 123' Γιαν Π. Ματουσίνσκι, Πολωνία

TZON KAΣΣABETHΣ
13:00        Με τα μάτια ανοιχτά - 102' Λεϊλά Μπουζίντ, Γαλλία-Τυνησία-Βέλγιο-ΗΑΕ
15:15        Σκοτεινό ζώο - 107'  Φελίπε Γκερέρο, Κολομβία-Αργεντινή-Ολλανδία-Γερμανία-Ελλάδα
17:30        Βασιλιάς των Βέλγων - 94' Πέτερ Μπρόσενς, Τζέσικα Γούντγουορθ, Βέλγιο-Ολλανδία-Βουλγαρία
20:00        Paterson - 113' Τζιμ Τζάρμους, ΗΠΑ
22:15        Ο μαθητευόμενος - 96' Τζουνφένγκ Μπο, Σιγκαπούρη-Γερμανία- Γαλλία-Χονγκ Κονγκ-Κατάρ

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:15        Πεπρωμένο - 103' Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία-Ελλάδα
15:30        Η τρίτη σελίδα - 92' Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
18:00        Ραούφ - 94' Μπαρίς Καγιά, Σονέρ Τζανέρ, Τουρκία
20:30        Glory - 97' Κριστίνα Γκρόζεβα, Πέταρ Βαλτσάνοφ, Βουλγαρία-Ελλάδα

23:00        Δυο λαχνοί - 86' Πάουλ Νεγκοέσκου, Ρουμανία-Ισπανία
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Δεν υπάρχουν σχόλια :


ΠΟΛΙΤΙΚΗ

[Πολιτική][twocolumns]

SPORTS

[Αθλητικά][bleft]

ΕΓΚΛΗΜΑ

[Αστυνομικά][threecolumns]

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

[Φωτορεπορτάζ][bleft]

ΥΓΕΙΑ

[Υγεία][threecolumns]