[ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ 2][bleft]

57ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ

Ποιες ταινίες μπορούμε να δούμε σήμερα



ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, 8/11/2016._ Με μια πρωτότυπη δράση συνεχίζεται, σήμερα, το 57ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης: Θα προβληθεί ταινία σε... νυκτερινό κέντρο. Φυσικό, αφού η ταινία είναι η "Αυτή Η Νύχτα Μένει"...


Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Πρόγραμμα Προβολών :: Τρίτη, 8 Νοεμβρίου 2016

Barbarella Live
21:00 Αυτή η νύχτα μένει - 120'  Νίκος Παναγιωτόπουλος, Ελλάδα

OΛYMΠION
13:00 Η οργή ενός υπομονετικού ανθρώπου - 91'  Ραούλ Αρέβαλο, Ισπανία
15:15 Το αίμα των Σάμι - 110'  Αμάντα Κέρνελ, Σουηδία-Δανία-Νορβηγία
17:30 Οι ενάρετοι - 100'  Λούκας Βαλέντα Ρίνερ, Αυστρία-Νότια Κορέα-Αργεντινή
20:30 Η ζωή μιας γυναίκας - 119'  Στεφάν Μπριζέ, Γαλλία
23:00 Ο άγριος τόπος - 100'  Αμάτ Εσκαλάντε, Μεξικό-Δανία-Γαλλία- Γερμανία-Νορβηγία-Ελβετία

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 Μια νέα ζωή - 102' Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία
15:00 Χουάν Μορέιρα - 102'  Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή
19:30 Τραμουντάνα - 105'  Βάτσε Μπουλγκουριάν, Λίβανος-Γαλλία-Κατάρ-ΗΑΕ
22:15 Μπάρακα και Μπάρακα - 88' Μαχμούντ Σαμπάχ, Σαουδική Αραβία

TΩNIA MAPKETAKH
13:15 Αποχωρισμός - 78'  Ναβίντ Μαχμουντί , Ιράν-Αφγανιστάν
15:00 Το αγόρι στη γέφυρα - 85'  Πέτρος Χαραλάμπους, Κύπρος
17:30 Η πόλη της σιωπής - 107'  Άντζελα Ισμαήλου, Ελλάδα-Γαλλία-ΗΠΑ
20:00 Park - 100'  Σοφία Εξάρχου, Ελλάδα-Πολωνία
22:30 Ίκαρος XB-1 - 88' Γίντριτς Πόλακ, Τσεχοσλοβακία

ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:00 Spira Mirabilis - 121'  Μάσιμο Ντ’ Ανόλφι , Μαρτίνα Παρέντι, Ιταλία-Ελβετία
15:30 Η ιστορία της πράσινης γραμμής - 115'  Πανίκκος Χρυσάνθου, Κύπρος-Ελλάδα
18:00 Η πέτρα της καρδιάς - 129'  Γκούδμουντουρ Άρναρ Γκούδμουντσον, Ισλανδία-Δανία
21:00 Ο εμποράκος - 125'  Ασγκάρ Φαραντί , Ιράν-Γαλλία
23:30 Άντρας ελβετικός σουγιάς - 95'  Ντάνιελ Κουάν, Ντάνιελ Σάινερτ, ΗΠΑ

TZON KAΣΣABETHΣ
12:00 Toni Erdmann - 162'  Μάρεν Άντε, Γερμανία-Αυστρία-Ρουμανία
15:15 Ερασιτέχνες παράνομοι - 84' Πίτερ Φουτ, Ιρλανδία
17:45 Το κορίτσι δίχως χέρια - 76'  Σεμπαστιάν Λάουντενμπαχ, Γαλλία
19:30 Ένα άγνωστο κορίτσι - 113'  Ζαν-Πιέρ Νταρντέν, Λυκ Νταρντέν, Βέλγιο-Γαλλία
22:00 Άγιος Γεώργιος - 112'  Μάρκο Μαρτίνς

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:00 Αίθουσα αναμονής - 92'  Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
15:00 Γάτος - 119'  Χεντλ Κλάους , Αυστρία
17:30 Δυο λαχνοί - 86'  Πάουλ Νεγκοέσκου, Ρουμανία-Ισπανία
19:45 Sieranevada - 173' Κρίστι Πούιου, Ρουμανία-Γαλλία-Κροατία- Βοσνία-Ερζεγοβίνη-ΠΓΔΜ
23:15 Στην άλλη πλευρά - 85'  Ζρίνκο Ογκρέστα, Κροατία-Σερβία
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Δεν υπάρχουν σχόλια :


ΠΟΛΙΤΙΚΗ

[Πολιτική][bsummary]

OIKONOMIA

[Οικονομία][bsummary]

ΕΓΚΛΗΜΑ

[Αστυνομικά][bsummary]

ΥΓΕΙΑ

[Υγεία][bsummary]

SPORTS

[Αθλητικά][bleft]

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

[Φωτορεπορτάζ][bleft]