[ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ 2][bleft]

Ποιοι διεκδικούν θέση στο δ.σ. της ΕΣΗΕΜ-Θ



Χωρίς τη συμμετοχή της παράταξης Δημοσιογράφοι Τώρα, η οποία, με μια παρένθεση δύο ετών, είχε πάρει μέρος στις εκλογές για το δ.σ. της ΕΣΗΕΜ-Θ από το 2002 ως σήμερα, θα γίνουν, αυτήν την φορά, οι διαδικασίες.


Τόσο ο Γ. Αδάμ, μέλος του δ.σ. της ΕΣΗΕΜ-Θ για πάνω από 15 χρόνια, όσο και ο Δ. Ασπροπούλης, που είχε δημιουργήσει την παράταξη "Δημοσιογράφοι Συμμετέχουν" κι έχει εκλεγεί είτε με τους "Δ.Τ.", είτε με τους "Δ.Σ." οκτώ χρόνια, δε συμμετέχουν στις εκλογές. Δεν κατεβαίνει ούτε η Άννα Αννανιάδου, η οποία κατέρχονταν ως ανεξάρτητη υποψήφια.

Επίσης, ο επί διετία πρόεδρος Τάσος Φωκιανίδης δε θα πάρει μέρος στις εκλογές για το δ.σ., στηρίζει, όμως, την προσπάθεια της παράταξής του, συμμετέχοντας στο ψηφοδέλτιο, για την Εξελεγκτική Επιτροπή.

Διχασμένο κατεβαίνει το "Ασύνταχτο Μέτωπο Αγώνα Δημοσιογράφων", αφού από αυτό προέκυψε ο Συνδυασμός "Δημοσιογραφική Παρέμβαση".

Υπάρχουν δύο ανεξάρτητες υποψηφιότητες.

Αναλυτικά:

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Α. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
Γουλής Κωνσταντίνος του Χριστόφορου
(Α.Μ. 556)

Β. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
Μόσχοβος Νικόλαος του Ιωάννη
(Α.Μ. 804)

Γ. Συνδυασμός «“ΑΣΥΝΤΑΧΤΟ” ΜΕΤΩΠΟ ΑΓΩΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ» 
1.
Αγγέλη Γεωργία (Γιούλη) του Γεωργίου
(Α.Μ. 584)
2.
Βικόπουλος Αθανάσιος του Νικολάου
(Α.Μ. 411)
3.
Γκίρμπας Ιωάννης του Πέτρου
(Α.Μ. 517)
4.
Δημολαΐδου Φιλομήλα του Λεωνίδα
(Α.Μ. 688)
5.
Κάντζα Αναστασία του Σταύρου
(Α.Μ. 1013)
6.
Κασάπης Λεωνίδας του Στεφάνου
(Α.Μ. 509)
7.
Κάσαρης Παναγιώτης του Νικολάου
(Α.Μ.504)
8.
Κεκελιάδης Κωνσταντίνος του Δανιήλ
(Α.Μ. 526)
9.
Κυριακούλης Βασίλειος του Σωκράτη
(Α.Μ. 588)
10.
Μανδατζής Παναγιώτης του Μιχαήλ
(Α.Μ. 840)
11.
Μεϊντάνη Μαρίνα του Γεωργίου
(Α.Μ. 490)
12.
Μπίκας Χαράλαμπος (Μπάμπης) του Σπυρίδωνος
(Α.Μ. 508)
13.
Νικητόπουλος Στυλιανός του Νικήτα
(Α.Μ. 423)
14.
Νικολάου Αθανάσιος του Χαράλαμπου
(Α.Μ. 755)
15.
Πάγκαλος Βασίλειος του Αθανασίου
(Α.Μ. 491)
16.
Παπαδράγκα Ευαγγελία (Λία) του Δημητρίου
 (Α.Μ. 539)
17.
Σπυριδωνίδης Ευάγγελος του Γεωργίου
(Α.Μ. 245)
18.
Τσαπανίδου Ευαγγελία (Λία) του Γεωργίου
(Α.Μ. 952)
19.
Τσιχλάκης Δημήτριος του Αντωνίου
(Α.Μ. 774)
20.
Φωτόπουλος Νικόλαος του Παύλου
(Α.Μ. 398)
21.
Χαραλαμπίδης Παναγιώτης του Χρήστου
(Α.Μ. 351)

Δ. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ»
1.
Αμπατζή Μαρία του Αθανασίου
(Α.Μ. 739)
2.
Αποστολίδης Αναστάσιος του Σταύρου
(Α.Μ. 954)
3.
Βοϊτσίδης Ιωάννης του Αναστασίου
(Α.Μ. 392)
4.
Γιαννίκη Αικατερίνη του Παναγιώτη
(Α.Μ. 633)
5.
Δαβάνης Κωνσταντίνος του Ιωάννη
(Α.Μ. 672)
6.
Δαδαλιάρας Ευγένιος του Κωνσταντίνου
(Α.Μ. 590)
7.
Δέλκος Ιωάννης του Αθανασίου
(Α.Μ. 500)
8.
Καριζώνη Αικατερίνη του Ιωάννη
(Α.Μ. 435)
9.
Καρράς Νικόλαος του Χρήστου
(Α.Μ. 220)
10.
Κοντογιαννίδης Ρωμανός του Τριανταφύλλου
(Α.Μ. 714)
11.
Κοντογουλίδης Βασίλειος του Ηλία
(Α.Μ. 360)
12.
Κουβεντίδης Γεώργιος του Σωκράτη
(Α.Μ. 789)
13.
Λεπίδου Ραλλιώ του Χρήστου
(Α.Μ. 617)
14.
Μερσιάδου Δέσποινα του Πέτρου
(Α.Μ. 493)
15.
Μοσχούλας Άγγελος του Χρήστου
(Α.Μ. 243)
16.
Παπαθανασίου Ευαγγελία του Αθανασίου
(Α.Μ. 716)
17.
Περγαντή Μαρία του Κωνσταντίνου
(Α.Μ. 891)
18.
Πιπερίδης Δημήτριος του Κωνσταντίνου
(Α.Μ. 372)
19.
Πλακίδας Ελευθέριος του Ευσταθίου
(Α.Μ. 354)
20.
Πλήκα Μαρία του Αναστασίου
(Α.Μ. 323)
21.
Πολίτου Μάρθα του Γεωργίου
(Α.Μ. 877)
22.
Ρεπανάς Αντώνιος του Σταύρου
(Α.Μ. 446)
23.
Ρέτζιος Αναστάσιος του Χρήστου
(Α.Μ. 602)
24.
Σιδηρόπουλος Ιωάννης του Δημητρίου
(Α.Μ. 876)
25.
Τουτσίδης Κωνσταντίνος του Ηλία
(Α.Μ. 763)
26.
Τσότσου Βασιλική του Αλέξανδρου
(Α.Μ. 530)
27.
Χατζηεμμανουήλ Μαρία-Μάρνη του Δημητρίου
(Α.Μ. 464)
28.
Χατζηπαντελής Θεόδωρος του Συναχέρη
(Α.Μ. 415)

Ε. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ»
1.
Αλεξιάδης Αλέξανδρος του Παναγιώτη
(Α.Μ. 685)
2.
Αλχατζίδης Σταύρος του Ιωάννη
(Α.Μ. 848)
3.
Βέλλος Μιχαήλ του Μιλτιάδη-Στυλιανού
(Α.Μ. 1003)
4.
Δεργιαδές Φίλιππος του Λεωνίδα
(Α.Μ. 462)
5.
Καραθάνου Αναστασία του Απόστολου
(Α.Μ. 406)



ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Α. Συνδυασμός «“ΑΣΥΝΤΑΧΤΟ” ΜΕΤΩΠΟ ΑΓΩΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ»           
1.
Καντούρης Κωνσταντίνος του Νικολάου
(Α.Μ. 459)
2.
Σιαμέλης Κωνσταντίνος του Φιλίππου
(Α.Μ. 825)

Β. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ»
1.
Μουτσάκης Χρήστος του Νικολάου
(Α.Μ. 817)
2.
Μπαχτσεβάνη Αθανασία του Ιωάννη
(Α.Μ. 242)
3.
Φωκιανίδης Αναστάσιος (Τάσος) του Στυλιανού
(Α.Μ. 339)

ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΟ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
1.
Θωμά Λαμπρινή του Χρήστου
(Α.Μ. 401)
2.
Καραούλη Μαρία του Γεωργίου
(Α.Μ. 268)
3.
Οικονόμου Νικόλαος του Γεωργίου
(Α.Μ. 417)
4.
Τσαρούχα Ειρήνη του Νικολάου
(Α.Μ. 451)


ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΟ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
1.
Λιάμης Λεωνίδας του Σπυρίδωνα
(Α.Μ. 453)
2.
Μακρής Δημήτριος του Νικολάου
(Α.Μ. 555)
3.
Μαυραγάνης Ξενοφών του Ευστρατίου
(Α.Μ. 165)
4.
Παπαφωτίου Αριάδνη του Βασιλείου
(Α.Μ. 407)


ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΙΜΗΣ ΚΑΙ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑΣ
1.
Ασλανίδης Νικόλαος του Γεωργίου
(Α.Μ. 239)
2.
Βολωνάκης Νικόλαος του Γεωργίου
(Α.Μ. 185)
3.
Δημαράς Νικόλαος του Θεοδώρου
(Α.Μ. 199)
4.
Θεολογίδης Σωτήριος του Κλέαρχου
(Α.Μ. 187)
5.
Νεράντζης Παύλος του Παναγιώτη
(Α.Μ. 317)
6.
Τζιτζιάρης Αδόλφος-Γεώργιος του Εμμανουήλ
(Α.Μ. 190)
7.
Τριανταφύλλου Αλέξανδρος του Αστερίου
(Α.Μ. 487)

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΟΥ ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ
1.
Βολωνάκης Νικόλαος του Γεωργίου
(Α.Μ. 185)
2.
Καριζώνη Αικατερίνη του Ιωάννη
(Α.Μ. 435)
3.
Μπέκα Βασιλική του Χρυσοστόμου
(Α.Μ. 269)
4.
Ρέτζιος Αναστάσιος του Χρήστου
(Α.Μ. 602)
5.
Τζιτζιάρης Αδόλφος-Γεώργιος του Εμμανουήλ
(Α.Μ. 190)
6.
Τουτσίδης Κωνσταντίνος του Ηλία
(Α.Μ. 763)
7.
Τριανταφύλλου Αλέξανδρος του Αστερίου
(Α.Μ. 487)
8.
Χατζηεμμανουήλ Μαρία-Μάρνη του Δημητρίου
(Α.Μ. 464)



Οι εκλογές θα διεξαχθούν στα γραφεία της Ένωσης Συντακτών Ημερησίων Εφημερίδων Μακεδονίας-Θράκης (Στρ. Καλλάρη 5), από τις 9 π.μ. έως τις 5 μ.μ. κι αναμένεται να σπάσουν κάθε ρεκόρ αποχής...
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Δεν υπάρχουν σχόλια :


ΠΟΛΙΤΙΚΗ

[Πολιτική][twocolumns]

SPORTS

[Αθλητικά][bleft]

ΕΓΚΛΗΜΑ

[Αστυνομικά][threecolumns]

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

[Φωτορεπορτάζ][bleft]

ΥΓΕΙΑ

[Υγεία][threecolumns]