Στην... ιστορία θα μείνει ο Τζερμέιν Μάρσαλ και ο 2ος προημιτελικός Κηφισιά-Άρης για τα πλέι οφ της Α1 στο μπάσκετ.

Η Κηφισιά ήταν «αγκαλιά» με τη νίκη και το 1-1, αλλά ο Αμερικανός της με αυτοκαλάθι στην εκπνοή της 1ης περιόδου έστειλε τον αγώνα σε 2η παράταση, με τον Άρη να νικά 108-103, να κάνει το 2-0 και να προκρίνεται στα ημιτελικά.

Οι παίκτες του Δημήτρη Πρίφτη θα αντιμετωπίσουν ως 3οι στην κανονική περίοδο το νικητή του ζευγαριού Παναθηναϊκός-Κολοσσός Ρόδου(μαντέψτε...).

Η... απίστευτη γκάφα του Μάρσαλ έχει γίνει viral στα Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης! Συγκεκριμένα, με το σκορ 95-93 υπέρ της Κηφισιάς, ο Μάρσαλ υπέπεσε σε φάουλ στον ΜακΝιλ, ο οποίος ευστόχησε στην πρώτη και εσκεμμένα αστόχησε στη δεύτερη βολή, αλλά η μπάλα κατέληξε στα... σίγουρα χέρια του Στίγκερς στα 4΄΄. Ο Μάρσαλ έγινε αποδέκτης της μπάλας και αντί να στραφεί προς το άλλο μισό του γηπέδου... σημείωσε... παλικαρίσιο... αυτοκαλάθι διαμορφώνοντας το 95-95 και ο αγώνας θα κρινόταν σε δεύτερο έξτρα πεντάλεπτο.

Τα δεκάλεπτα: 28-22, 48-34, 65-61, 81-81 κ.α., 95-95 (1η παρ.), 103-108 (2η παρ.)