Προτελευταία αγωνιστική η σημερινή, με το ενδιαφέρον να συγκεντρώνεται περισσότερο στο ποιες ομάδες θα διεκδικήσουν μια θέση για την Ευρώπη, κυρίως καθώς εκκρεμεί η τιμωρία του ΠΑΟΚ.

Στο βυθό της βαθμολογίας τα πράγματα έχουν ξεκαθαρίσει, καθώς οι Πανθρακικός, Καλλονή και Βέροια είναι οι ομάδες που υποβιβάζονται.

Οι αγώνες λεπτό προς λεπτό

Λόγω βλάβης θα πρέπει να ανανεώνετε τη σελίδα για να δείτε την εξέλιξη των αγώνων.

1' Έναρξη αγώνων

5' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο με τον Ματέι. Καλλονή - Ατρόμητος 0-1

6' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο με τον Ουσέρο: Καλλονή - Ατρόμητος 0-2

6' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Φορτούνη: Παναιτωλικός - Ολυμπιακός 0-1

14' Όλα τα άλλα παιχνίδια στο 0-0

17΄ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή με τον Λεοζίνιο: Πανθρακικός - Ηρακλής 0-1

23' ΓΚΟΛ για τα Γιάννινα με τον Μανιά: ΠΑΣ Γιάννινα - Πλατανιάς 1-0

29' Υπό βροχή ο αγώνας στην Τρίπολη

29' ΓΚΟΛ για την Ξάνθη με τον Γούτα: Βέροια - Ξάνθη 0-1

30' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό από τον Ντα Κόστα: Παναιτωλικός - Ολυμπιακός 0-2

34' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Καρφωτή κεφαλιά του Ροντρίγκες κόβει πάνω στην γραμμή ο Μουλόπουλος

40' Ο Μαγιέφσκι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της Ξάνθης αλλά από θέση οφσάιτ. Παραμένει το Βέροια - Ξάνθη 0-1.

45+1 ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό με τον Ντα Κόστα

45' ΛΗΞΗ Α ΜΕΡΟΥΣ
ΠΑΣ Γιάννινα - Πλατανιάς 1-0

46' ΕΝΑΡΞΗ β μέρους στους αγώνες

52' ΓΚΟΛ για την Καλλονή με τον Μανούσο με εύστοχο χτύπημα πέναλτι: Καλλονή - Ατρόμητος 1-2

57' ΓΚΟΛ για την Καλλονή με τον Αναστασιάδη: Καλλονή - Ατρόμητος 2-2

57' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ: Φάουλ του Κάτσε από τα δεξιά, απευθείας βολέ του Μακ, άουτ από το δεξί κάθετο...

58' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Σεπμά: Παναιτωλικός - Ολυμπιακός 0-3

59' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ: Από κόρνερ του Κάτσε, η κεφαλιά του Ζάιρο αποκρούεται από τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού.

60' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο με τον Μπρίτο: Καλλονή - Ατρόμητος 2-3

60' Ευκαιρία για την Ξάνθη: Ο Καντιμοίρης διώχνει δυνατό διαγώνιο σουτ του Μαγέφσκι.

60' Ευκαιρία με τον Αστέρα: Δυνατό μακρινό σουτ του Ιγγλέσιας, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Στιλ.

69' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Πουλίδο: Παναιτωλικός - Ολυμπιακός 0-4

69' ΑΠΟΒΟΛΗ εις βάρος της ΑΕΚ: Αποβάλλεται ο Κορδέρο με δεύτερη ΚΙΤΡΙΝΗ.

74' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ με τον Πέκχαρντ: ΑΕΚ - Πανιώνιος 1-0

75' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο με τον Λε Ταλέκ: Καλλονή - Ατρόμητος 2-4

77' Τετ α τετ του Πέτριτς, αποκρούει με τα πόδια ο Μπαντής

80' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ με τον Πέκχαρντ: ΑΕΚ - Πανιώνιος 2-0 (η μπάλα κοντράρει σε πόδι αμυνόμενου στο διαγώνιο σουτ που πιάνει ο παίκτης της ΑΕΚ)

80' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Λέοβατς: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 1-0

80' Ο Κάτσε σέντραρε από τα δεξιά στο δεύτερο δοκάρι κι ο Λέοβατς, με απευθείας πλασέ, στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα από τη γωνία της μικρής περιοχής στην κλειστή γωνία του Μοσχονά.

81' Διακοπή ρεύματος στους Ζωσιμάδες και διακοπή του αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα - Πλατανιάς

86' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με το Πάρντο: Παναιτωλικός - Λεβαδειακός 0-5.

88' ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή με τον Ρομάνο: Πανθρακικός - Ηρακλής 0-2.

88' Ο Τσιλιανίδης, με ωραία διαγώνια μπαλιά μισού γηπέδου βρίσκει τον Ρομάνο που μπαίνει μέσα στην περιοχή του Ηρακλή και πλασάρει, με ωραίο διαγώνιο σουτ για να κάνει το 0-2.

88' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό με τον Ουάρντα: Παναιτωλικός  - Ολυμπιακός 1-5

89΄ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή με τον Περόνε: Πανθρακικός - Ηρακλής 0-3

Ο Ρομάνο βρίσκει με κάθετη τον Περόνε κι αυτός κάνει το 0-3

89' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Μακ ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 2-0

Ο παίκτης του ΠΑΟΚ με ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής διευρύνει το σκορ για τον Δικέφαλο.

90' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό: Παναιτωλικός - Ολυμπιακός 2-5

90+2: ΓΚΟΛ για τη Βέροια με τον Γιουσούφ: Βέροια - Ξάνθη 1-1

90+3 Φοβερή ευκαιρία για τον Αστέρα: Ο Μάσα, πλασάρει από μεγάλη απόσταση καθώς ο Στιλ έχει βγει εκτός περιοχής να τον κόψει, αλλά ο Τελάντερ διώχνει πάνω στη γραμμή!

Παναιτωλικός - Ολυμπιακός 2-5

Ο αγώνας ΠΑΣ Γιάννινα - Πλατανιάς 1-0 έχει διακοπεί στο 81 λόγω διακοπής ρεύματος.

81΄ Ο αγώνας στα Γιάννενα ξαναρχίζει

84' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ με τον Μανιά: ΠΑΣ Γιάννινα - Πλατανιάς 2-0

90+4' ΛΗΞΗ αγώνα: ΠΑΣ Γιάννινα - Πλατανιάς 2-0