Ένα εκρηκτικό διάστημα εννέα λεπτών έφερε τρία γκολ για τον Αστέρα, που νίκησε την Καλλονή 3-1 στην Τρίπολη, με ανατροπή στο σκορ κι ανέβηκε στην 5η θέση.

Σε ένα παιχνίδι με δύο όψεις η ομάδα της Τρίπολης επέστρεψε στις επιτυχίες, μετά την ήττα από τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, δείχνοντας αντίδραση στην επανάληψη και πετυχαίνοντας την 3η ανατροπή σε εις βάρος της σκορ στη σεζόν.

Βέβαια, η ανάκαμψη του Αστέρα έρχεται με γκολ που θα έπρεπε να ακυρωθεί για επιθετικό φάουλ, αλλά στο ελληνικό πρωτάθλημα αυτά είναι λεπτομέρειες...

ΣΚΟΡΕΡ: 52', 61', Ιγκλέσιας, 57' Γιάννου / 40' πέν. Μανούσος
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Καλογερόπουλος (Aθηνών)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: 41' Ζησόπουλος, 54' Παντελιάδης, 59' Γκοϊάν / 43' Ελλακόπουλος
ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: 90+1' Ζησόπουλος (2η κίτρινη) / 63' Ελλακόπουλος (2η κίτρινη)
ΔΟΚΑΡΙ:13' Γουερέ
Αστέρας Τρίπολης (Βεργέτης): Μπαντής, Λούι, Γκοϊάν, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Κουρμπέλης, Ιγκλέσιας (83' Τορμένα), Στανισάβλιεβιτς (59' Μάσα), Φούντας, Νίκο Φερνάντες (46' Μπερτόλιο), Γιάννου.
Καλλονή (Καραγεωργίου): Δαύκος, Σπυρόπουλος, Βαλιός, Αναστασιάδης, Τσαμπούρης, Ελλακόπουλος, Καλτσάς, Γεωργίου, Γουερέ (65' Γιούκαρης), Μανούσος (88' Κάρλσον), Μάρκοβιτς (74' Νομπέργκα).