Ο ΠΑΟΚ άντεξε για ένα ημίχρονο στην Ρωσία και «κόντραρε» την Σαράτοφ αλλά μετά υπέκυψε χάνοντας με 90-68. Η ομάδα του Σούλη Μαρκόπουλου κυριολεκτικά κατέρρευσε, δείχνοντας, πάλι, αδυναμία στο "ζωγραφιστό".

Ο Δικέφαλος πλήρωσε ουσιαστικά το κακό τέταρτο δεκάλεπτο. Ήταν καλύτερος στο ξεκίνημα του αγώνα, στηρίχθηκε στα τρίποντα που "του βγήκαν" κι έφθασε ακόμη και στο +5 (26-31), αλλά οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να επιστρέψουν στο παιχνίδι.

H τρίτη περίοδος ήταν καταστροφική για τον ΠΑΟΚ που δεν συνέχισε στον ίδιο καλό ρυθμό του πρώτου και δεν κατάφερε να ακολουθήσει τον πολύ γρήγορο ρυθμό της Avtodor, που με επί μέρους σκορ 31-15, ξέφυγε 72-53! O ΠΑΟΚ έκανε σερί 0-8 και μείωσε 75-61, αλλά δεν κατάφερε να μαζέψει περισσότερο την διαφορά και ηττήθηκε 90-68.

Τα δεκάλεπτα: 18-20, 41-38, 72-53, 90-68.

Άβτοντορ (Γκρίνμπεργκ): Λουκάσοφ 12 (2), Αρμστεντ 13 (3), Τράμπιν, Τσάπελ 10 (1), Ρουσέτσκι, Μπρουκς 16, Ζαμπέλιν 6, Πίτερσον 23 (5), Νεστέροφ 8 (2), Μακίεφ 2.

ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Τέπιτς 4 (1), Λιάπης 6 (2), Βασιλειάδης 8 (1), Κακαρούδης 7 (1), Τσόχλας 3 (1), Δέδας 6 (2), Μαργαρίτης 5 (1), Ντούβνιακ 5 (1), Μάρκοβιτς 22 (1), Χάτσερ 2.