Σε ένα μέτριο ματς με φοβερές ανατροπές στην τελευταία περίοδο, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να φύγει νικητής από το «Ζηρίνειο», επικρατώντας με 62-60 και παρέμεινε σε θέση ισχύος για την κατάκτηση της 3ης θέσης στην κανονική περίοδο.

Στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι κρατούσαν το προβάδισμα και μαζί και τη νίκη, απέναντι σε έναν ΠΑΟΚ που δεν είχε πιάσει ιδιαίτερα καλή απόδοση. Είναι χαρακτηριστικό οτι η ομάδα του Σούλη Μαρκόπουλου κατάφερε να προσπεράσει για πρώτη φορά στο σκορ μόλις στο 23' με 34-35, όμως και τότε έχασε γρήγορα τα ηνία.

Τελικά, η διακοπή έκανε κακό και στις δύο ομάδες...

Τα δεκάλεπτα: 17-12, 29-29, 45-39, 60-62

ΑΕΝΚ (Παπαθεοδώρου): Σάιλας 14 (2), Κόβινγκτον 2, Λιακόπουλος 2, Πόποβιτς 9 (1), Πεσάκοβιτς 8, Μαυροειδής 6, Ψαθάς 5 (1), Ντούβνιακ 6, Ντέιβις 2, Μπάρλος 6 (2)
ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Λάνγκφορντ 7 (1), Λιάπης, Κάρτερ 18 (4), Τσόχλας 15 (2), Δέδας, Μαργαρίτης 5 (1), Κώττας, Οντουμ 4, Βον 11, Σιναντίνοβιτς, Χαριτόπουλος, Σαλούστρος 2.