Η Νέα Κηφισιά έκανε τα εύκολα δύσκολα, αλλά τελικά κέρδισε τον Πανελευσινιακό με 68-67 στο «Ζηρίνειο».

Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ ακόμα και με 15 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο. Στην τέταρτη περίοδο, όμως, έχασαν στροφές οι φιλοξενούμενου τους απείλησαν, αλλά στο τέλος η Νέα Κηφισιά ήταν αυτή που έβαλε στην τσέπη το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 20-22, 36-32, 59-47, 68-67

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ (Παπαθεοδώρου): Σάιλας 6 (2τριπ., 2ριμπ., 2κλεψ.), Λιακόπουλος 9 (1τριπ., 6ριμπ., 1ασ., 3λαθ.), Πόποβιτς, Πεσάκοβιτς (2ριμπ., 1ασ., 1κλεψ.), Μαυροειδής 15 (5ριμπ., 1κοψ., 2κλεψ.), Ψαθάς 4 (1ριμπ., 3ασ., 1κοψ., 1κλεψ.), Μελισσαράτος 7 (3ριμπ.), Ντούβνιακ 11 (1τριπ., 2ριμπ., 4ασ., 1κλεψ.), Ντέιβις 16 (4ριμπ., 2ασ., 1κλεψ.), Μπάρλος (2ριμπ., 2ασ.), Βασιλόπουλος (3ριμπ., 2ασ.).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Κουστένης): Μίτροβιτς, Βασιλόπουλος 10 (2τριπ., 1ριμπ., 1κλεψ., 2ασ.), Λούμπι 9 (13ριμπ., 1κοψ., 1κλεψ.), Αθανασούλας 16 (2τριπ., 5ριμπ., 5ασ., 1κλεψ.), Μάρκοβιτς 12 (1τριπ., 11ριμπ., 3ασ.), Δορκοφίκης 3 (1τριπ., 2ριμπ., 1ασ., 2κοψ., 2κλεψ.), Τζόνσον 13 (3τριπ., 3ριμπ., 4ασ.), Αβραμίδης 1ριμπ., 1ασ.), Σίμπσον 4 (4ριμπ.).