Νέο στραβοπάτημα για τον Πανσερραϊκό και νέο… δώρο για τον Άρη. Αυτή τη φορά του το πρόσφερε ο συνονόματός του, του Ακροποτάμου, ο οποίος επικράτησε της ομάδας των Σερρών με 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν (είχαν και δοκάρι στο 67’ με τον Γαϊδαρτζή). Δεν τα κατάφεραν όμως, με τον Άρη Ακροποτάμου να… χτυπά με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.
Στο 81’ ο Αποστολής με ανάποδο ψαλίδι (!) πέτυχε το 1-0 και στις καθυστερήσεις ο Μονιός με σουτ διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Λίγο νωρίτερα και πιο συγκεκριμένα στο 86’ αποβλήθηκε ο Περπερίδης.

ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ: Χατζηνικολής, Καμπερίδης, Ρετσινάς, Σκονίδης, Τσέπα, Σεφερίδης, Προβατίδης, Καραγιαννίδης, Δούμπλατζης, Παπαδόπουλος (90+2′ Κωνσταντάκος), Αποστολίδης (89′ Θεοδωρίδης)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Παλιούρας, Δ. Τριανταφύλλου, Περπερίδης, Κ. Τριανταφύλλου, Σιάκκας, Βοσκόπουλος, Μπονέρης (63′ Πλιάγκας), Τσιμίκας (66′ Ρούτσης), Παπαστεργίου, Τάντιτς, Γαϊδαρτζής (80′ Γκόγκας).