Ο ΠΑΟΚ επικράτησε στην Αθήνα με 75-79 της Νέας Κηφισιάς σ’ ένα επεισοδιακό ματς και με νίκες 2-0 υπέρ του πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά των πλέι οφ, όπου θα βρεθεί αντιμέτωπος με τον Παναθηναϊκό.

Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από την επιστροφή της ομάδας του Παπαθεοδώρου από το -17 στην 4η περίοδο αλλά κι από την αποβολή του Βασίλιεβιτς ένα λεπτό και τριάντα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη της αναμέτρησης για έντονη διαμαρτυρία προς τον διαιτητή και εν συνεχεία προς την γραμματεία.

Τα δεκάλεπτα:17-23,31-42,53-60,75-79

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
Τρίποντα:7/21-5/18
Ριμπάουντς:33-41
Λάθη:12-12

KHΦΙΣΙΑ (Παπαθεοδώρου): Βασίλιεβιτς 8, Λιακόπουλος 13, Ρις 2, Κομποδιέτας 9,Ψαθάς 5,Γουντς 3,Τσαλδάρης 14,Αντεμπόγιε 2,Κακιούζης 8(14ρ), Μπάρλος 7

ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Πέιν 8,Κούπερ 4(1/5σουτ, 6ριμπ και 7ασιστ), Χαραλαμπίδης 23,Τσόχλας 5,Τσαιρέλης 17(6/11διπ.,9ριμπ.), Δέδας 8, Μαργαρίτης 2,Μπόγρης 4(8ρ), Κασελάκης 8,Λιάπης