Στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος επέστρεψε ο Αστέρας Τρίπολης, που κέρδισε στο… παρά τρία: Με γκολ του Φραγκουλάκη στο 87ο λεπτό νίκησε 1-0 το Λεβαδειακό στην αρκαδική πρωτεύουσα, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. >>>

Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι στο β΄ ημίχρονο και δημιούργησαν φάσεις για γκολ, που ήρθε τελικά από μία κόντρα αλλά αυτό ουδόλως ενόχλησε παίκτες και φιλάθλους του Αστέρα.

Κατά περίεργο τρόπο οι δύο ομάδες, από τις ποιοτικές και επιθετικές του πρωταθλήματος, δεν θέλησαν να ρισκάρουν στο πρώτο ημίχρονο, καθώς ο Γιώργος Παράσχος γνώριζε πολύ καλά τι συμβαίνει όταν δίνεις χώρο στους Αρκάδες, ενώ ο Σάκης Τσιώλης ήξερε ότι απέναντί του σήμερα βρισκόταν ένας πολύ επικίνδυνος αντίπαλος.

Ως εκ τούτου οι φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες ήταν λιγοστές.

Γήπεδο: "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης"

Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας), Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής)

Τέταρτος διαιτητής / Παρατηρητής: Γεράσιμος Ντίτσος (Πρέβεζας), Γεράσιμος Μαζαράκης (Κεφαλ/νίας-Ιθάκης)

Οι συνθέσεις των ομάδων

Αστέρας Τρίπολης (Σάκης Τσιώλης): Φούλοπ, Τσαμπούρης, Πιπίνης, Μπαρτολίνι, Σανκαρέ, Άλβαρες, Κάφα (59' Κοντοές), Ράγιος, Ντε Μπλάσις, Καλαντζής (31' Λέντσε), Ναβάρο (79' Φραγκουλάκης)

Λεβαδειακός (Γιώργος Παράσχος): Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Μεντί, Λισγάρας, Γεωργίου (90' Μπουμάλ), Κόρμπος, Ζησόπουλος, Μάρτινς,  Καγιεχόν (46' Ρομέου), Ακόστα (81' Μαχαίρας), Πόι

Σκόρερ: Φραγκουλάκης (87')

Κίτρινες κάρτες: Σανκαρέ (38'), Ντε Μπλάσις (58'), Λέντσε (61')/ Γεωργίου (14'), Μάρτινς (42'), Πόι (90+1')