paok_xanthi_0_1_20130127_01Λίγα 24ωρα μετά το επιβλητικό 6-0 επι της Καλλιθέας, ο «Δικέφαλος του Βορρά» γνώρισε την πρώτη εφετινή εντός έδρας ήττα του. >>>

Όπως εξελίχθηκε το ματς απόλυτα φυσιολογικά, καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις τους κι από το ξεκίνημα της αναμέτρησης έδειξαν ότι δεν πήγαν στην Τούμπα με παθητική διάθεση.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη μπήκε πιο ορεξάτη στο δεύτερο ημίχρονο, πίεσε για το γκολ της ισοφάρισης που τελικά δεν ήρθε. Οι ευκαιρίες που είχε ο ΠΑΟΚ δεν ήταν πολλές, ούτε θα μπορούσε να πει κανείς κλασικές.

Το γκολ που 'έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μπέντζαμιν Ονουάτσι με πλασέ, μετά από εξαιρετική συνεργασία με τον Μαρίν.