ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ - ΑΡΣΕΝΑΛ 2-1

Οι «κόκκινοι διάβολοι» άνοιξαν το σκορ μόλις στο τρίτο λεπτό με τον Φαν Πέρσι! Ο Ολλανδός μετά από σέντρα του Ραφαέλ και «τσαφ» του Βερμάελεν με διαγώνιο σουτ «κάρφωσε» την πρώην του ομάδα! Ωστόσο δεν πανηγύρισε το γκολ του.

Στο 44' ο Καθόρλα άπλωσε και τα δύο χέρια σε σέντρα του Ασλεϊ Γιάνγκ και ο Μάικ Ντιν καταλόγισε αμέσως το πέναλτι. Όμως ο Ρούνεϊ αστόχησε στην εσχάτη των ποινών και το 1-0 δεν άλλαξε στο ημίχρονο.

Στο 67΄η Γιουνάιτεντ διπλασίασε τα τέρματα της με κεφαλιά του Εβρά σε σέντρα του Ρούνεϊ!

Στο 69' ο Τζακ Ουίλσιρ είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο τάκλιν στον Εβρά και αποβλήθηκε.

Ο Σάντι Καθόρλα στην τελευταία φάση του αγώνα με εξαιρετικό αριστερό σουτ μείωσε σε 2-1.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Φέρντιναντ, Εβρά, Εβρα, Εβανς, Ραφαέλ, Κάρικ, Βαλένσια (81' Νάνι), Γιάνγκ, Κλέβερλι (61' Αντερσεν), Φαν Πέρσι, Ρούνεϊ

ΑΡΣΕΝΑΛ: Μανόνε, Μερτεζάκερ, Σανιά, Βερμάελεν, Αντρέ Σάντος, Αρτέτα, Καθόρλα, Ουίλσιρ, Ράμσεϊ (52' Ουόλκοτ), Ποντόλσκι (81' Αρσάβιν), Ζιρού