Ζωντανά η αναμέτρηση Κέρκυρα - ΠΑΟΚ από το Εθνικό Στάδιο Κέρκυρας

Οι εντεκάδες των δύο ομάδων: Κέρκυρα: Αναστασόπουλος, Μπουκουβάλας, Βενέτης, Καραλής, Ηλιάδης, Αγρίτης, Λεόν, Έντερ, Τσουμάνης, Κοντοδήμος Ζουμπουλάκης

ΠΑΟΚ: Χακόμπο, Σταφυλίδης, Κατσικάς, Πέλκας, Σαλπιγγίδης, Λίνο, Φωτάκης Λαζάρ, Κουμάλο, Έττο και Αθανασιάδης

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Στρατηλάτης, Παπαδήμας, Σταμόγιαννος, Μπάρκογλου, Κρητικός, Γιάντσης και Τσοκάνης

Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ οι Γλύκος, Αποστολόπουλος, Γκαρσία, Παναγιωτούδης, Βιβιαν, Κίτσιου και ο Γιάννου

0' Έναρξη

4' Πρώτο σουτ στο ματς από τον Σαλπιγγίδης με την μπάλα να φεύγει άουτ

9' Δυνατό σουτ του Σαλπιγγίδη με την μπάλα να φεύγει κόρνερ

14' Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Αρχικά ο Σαλπιγγίδης μετά από εξαιρετική πάσα νικήθηκε από τον Αναστασόπουλο σε τετ α τετ. Ο Αθανασιάδης δεν μπόρεσε επίσης να νικήσει τον τερματοφύλακα της Κέρκυρας και ο Πέλκας σε κενή εστία δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή για να ανοίξει το σκορ.

21' Νέα επέμβαση του Αναστασόπουλου σε σουτ του Σταφυλίδη.

27' Ο Φωτάκης δοκιμάζει το πόδι του με συρτό σουτ να περνά λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.

37' Κίτρινη στον Λάζαρ

43΄ ο Χακόμπο βγήκε και έδιωξε με το κεφάλι αλλά ο Καραλής που ερχόταν στην προσπάθειά του να πλασάρει από μακριά στην κενή εστία έπιασε αέρα

46' Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Χακόμπο έπεσε στην δεξιά γωνία κι έδιωξε το σουτ του Λεόν, και στην εξέλιξη της φάσης ο Τσουμάνης ολομόναχος στην περιοχή και με τον Ισπανό τερματοφύλακα πεσμένο "σημάδεψε" το δεξί δοκάρι.

47' Λήξη ημιχρόνου

45' 'Εναρξη 2ου μέρους

54' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Αναστασόπουλο να νικάει από το ένα μέτρο τον Σαλπιγγίδη

61' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Γκαρσία περνάει στη θέση του Πέλκα

67' Αλλαγή για την Κέρκυρα: Ο Γιάντσης πέρασε στη θέση του Αγρίτη

72' Δεύτερη αλλαγή για την Κέρκυρα: Ο Μπάρκογλου πέρασε στη θέση του Τσουμάνη

73' Δεύτερη αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ: Ο Κίτσιου πέρασε στη θέση του Λίνο

78' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη για διαμαρτυρία

80' Ο Γιάννου μπαίνει στη θέση του Κουμάλο

83' κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου

85' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Γκαρσία να εκτελεί κόρνερ και τον Αθανασιάδη με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα άουτ