Μετά από ένα μέτριο παιχνίδι στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς, Λεβαδειακός και Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0) στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ μέτριο με τις δύο ομάδες να κάνουν λίγες ευκαιρίες, ενώ το κυρίαρχο χαρακτηριστικό ήταν τα σκληρά μαρκαρίσματα. Το μοναδικό αξιοσημείωτο ήταν η κίτρινη κάρτα που δέχθηκε ο Καρντάσιο ο οποίος δεν αγωνιζόταν (ήταν στον πάγκο) για διαμαρτυρία.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερο με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες για γκολ, με τον Αστέρα να έχει μια ελαφρά υπεροχή. Ωστόσο στην τελική προσπάθεια τόσο ο Λεβαδειακός όσο και ο Αστέρας δεν είχαν το καθαρό μυαλό για να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες σε γκολ με αποτέλεσμα να ολοκληρωθεί το ματς χωρίς τέρματα.

Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς

Διαιτητής/Βοηθοί: Παππάς (Αθηνών)/ Γουργιώτης (Φθιώτιδας), Τσολάκης (Αθηνών)

Λεβαδειακός (Παράσχος): Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Γεωργίου, Χοσέμι, Μεντί, Κόρμπος, Ζησόπουλος, Ακόστα (68' Μπουντόπουλος), Μάρτινς (80' Μαχαίρας), Πόι, Βασιλείου (72' Πινέιρο).

Αστέρας Τρίπολης (Τσιώλης): Φούλοπ, Τσαμπούρης, Μπαρτολίνι, Σανκαρέ, Φορμίκα, Ουσέρο (89' Φραγκουλάκης), Άλβαρες, Ναβάρο (56' Καρντάσιο), Ράγιος, Ντε Μπλάσις (67' Καλαντζής), Πέρόνε.

Κίτρινες κάρτες: Κόρμπος (59', Λεβαδειακός)-Φορμίκα (12', Αστέρας Τρίπολης), Περόνε (27', Αστέρας Τρίπολης), Καρντάσιο (34', Αστέρας Τρίπολης, στον πάγκο), Μπαρτολίνι (36', Αστέρας Τρίπολης), Ράγιος (64', Αστέρας Τρίπολης)