martin_01Με το καλημέρα ο Μαρτίν σκόραρε και η Κέρκυρα νίκησε 1-0 τον Αρη που βυθίζεται στη βαθμολογία. Πάλεψαν στο τέλος για την ισοφάριση οι "κίτρινοι", βαθιά βαθμολογική ανάσα για τους γηπεδούχους. >>>

Το παιχνίδι άρχισε σε στιλ… φοβάται ο Γιάννης το θεριό και το θεριό το Γιάννη. Στα πρώτα 45΄ο Άρης δεν είχε φάση. Πιο επιθετικοί οι γηπεδούχοι, έκλεισαν το ημίχρονο με διπλάσιες τελικές.

Στο δεύτερο μέρος έπαιξε μεγάλο ρόλο το γκολ του Μαρτίν. Στην πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα της Κέρκυρας, ο Αργεντινός βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα στο 48ο λεπτό και ουσιαστικά άλλαξε την εικόνα της αναμέτρησης.

Ο Άρης αναγκαστικά έπρεπε να βγει μπροστά, ενώ οι "νησιώτες" αναζητούσαν το δεύτερο τέρμα από τις αντεπιθέσεις και τους κενούς χώρους του αντιπάλου. Ο Πρόμπιερζ έριξε μέσα τους Γιαννιώτα και Καπετάνο μήπως και αλλάξει η κακή εικόνα της ομάδας του, αλλά με το 1-0 στην πλάτη και το χρόνο να κυλά τα πράγματα ήταν εξαιρετικά δύσκολα.

Είναι χαρακτηριστικό πως ο Άρης έχασε την πρώτη του ευκαιρία στο 73ο λεπτό με τον Ούμπιντες. Μετά... το χάος.