aris_atromitos_aris_0_0_20120115_01Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το δεύτερο ματς ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Αρη στο Περιστέρι, που διεξήχθη τα τελευταία τρία 24ωρα. Οι δυο ομάδες είχαν συναντηθεί και την Πέμπτη για το Κύπελλο, σε >>>

μια αναμέτρηση με συγκλονιστική εξέλιξη, καθώς με δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ατρόμητος έκανε τη μεγάλη ανατροπή και πήρε την πρόκριση (2-1 η νίκη του). Έτσι, όσοι παρακολούθησαν την αναμέτρηση της Κυριακής για το πρωτάθλημα προσδοκούσαν πιθανότατα ανάλογο θέαμα. Δυστυχώς για εκείνους, οι ελπίδες τους διαψεύστηκαν…

Το παιχνίδι ήταν φτωχό σε θέαμα, αν και είχε φάσεις, με τους φιλοξενούμενους να είναι ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο και τους γηπεδούχους στην επανάληψη. Ο Άρης τελείωσε το παιχνίδι και με 10 παίκτες, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Φατί στο 78' σε μια απόφαση του διαιτητή, όμως, που κρίνεται μάλλον τραβηγμένη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στον πάγκο της ομάδας της Θεσσαλονίκης κάθισε ξανά το δίδυμο των υπηρεσιακών Μιχαλήτσου και Σεμερτζίδη, με τον νέο τεχνικό των κιτρίνων, Μανουέλ Μασάδο, να παρακολουθεί το ματς από την εξέδρα παρέα με τον Σέρχιο Κόκε, που επιστρέφει στον Άρη.

Γήπεδο: Περιστερίου

Διαιτητής: Μ. Κουκουλάκης

Βοηθοί: Δ. Γούκος, Π. Τρύφων

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Δώνης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Σφακιανάκης, Γιαννούλης (80' Αναστασάκος), Νάστος, Τάτος, Φυτανίδης, Επστάιν, Μπρίτο (46' Δημούτσος), Μήτρογλου, Μπάλλας (64' Γκαρσία)

ΑΡΗΣ (Μιχαλήτσος): Βελλίδης, Νέτο, Παπαστεριανός (32' Πρίττας), Λαζαρίδης, Καζναφέρης, Κατίδης (77' Καπετάνος), Φατί, Ουμπίδες, Μίτσελ, Γιαννιώτας (86' Παπαζαχαρίας), Σανκαρέ

Σκόρερ: -

Κίτρινες κάρτες: Φυτανίδης, Δημούτσος, Τάτος, Γιαννούλης / Καζναφέρης, Φατί, Κατίδης, Γιαννιώτας, Μίτσελ

Κόκκινη κάρτα: 78' Φατί