Την 4η νίκη του σε ισάριθμα ματς στη Ρόδο και 7η σε 8 ματς συνολικά (έχει ένα αγώνα λιγότερο) πέτυχε ο Κολοσσός επί του ΠΑΟΚ με 76-67. Η αναμέτρηση κρίθηκε στο τρίτο 10λεπτο, όταν >>>

η ομάδα του Βασίλη Φραγκιά απέδωσε καταπληκτικό μπάσκετ και με επιμέρους σκορ 29-11 έριξε τον «Δικέφαλο του Βορρά» στο… καναβάτσο.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Άγγελος Τσάμης, ο οποίος πέτυχε 16 πόντους, μάζεψε 9 ριμπάουντ, κέρδισε 6 φάουλ και μοίρασε 5 ασίς. Ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ καλός στο πρώτο μέρος, όπου κατάφερε να προηγηθεί με 39-34, αλλά δεν άντεξε στην αντεπίθεση των γηπεδούχων στην 3η περίοδο. Είχε σε μεγάλη βραδιά τον Δημοσθένη Ντικούδη (21 πόντους), αλλά ήταν μόνος του…

Τα δεκάλεπτα: 20-19, 34-39, 63-50, 76-67

Κολοσσός (Φραγκιάς): Λιακόπουλος 2, Χάτεν 11(1), Καλαϊτζής, Πάνος 2, Γεωργαλής 2, Ασημακόπουλος 8, Μπόικιν 10(2), Χαρίσης 8(1), Τσάμης 16, Χόπσον 17(3).

ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Γκίντενς 2, Στίγκερς 2, Γκόρι 12, Ντικούδης 21, Καλαμπόκης 14(1), Αντριουσκεβίτσιους 3, Ράιτ 3, Γιαννακίδης 10(2), Καλλές.