Ήταν στραβό το κλίμα, μπλέχτηκε και γύρω από τα δοκάρια… Με απλά λόγια: Δε φτάνει που ο Άρης, για άλλη μία αγωνιστική, ήταν χωρίς αρχή μέση και τέλος, είχε και δυο δοκάρια (όσα και η ΑΕΚ) να τον σταματάνε από το να πετύχει κάτι καλύτερο στο ΟΑΚΑ.

Μεταξύ μας, παιχνίδι παίχτηκε από το 10 ως το 39: Στα λεπτά που μπήκαν τα γκολ της ΑΕΚ, δηλαδή. Με το 1-0 σε βάρος του ο Άρης ξύπνησε, είδε τη μπάλα να σταματά δυο φορές στα δοκάρια, αλλά εκεί έμεινε…

Στο δεύτερο μέρος, που κανείς θα περίμενε τους φιλοξενούμενους να αναθαρρήσουν και να μπουν αποφασισμένοι (γιατί η ΑΕΚ είχε ταμπουρωθεί στην άμυνα), ο Τσιώλης έβγαλε τον πολύ καλό, ως εκείνο το λεπτό, Καζναφέρη (ήταν ο ένας από τους δύο παίκτες του Άρη που σημάδεψε το δοκάρι –ο άλλος ήταν ο Παπαστεριανός), έβαλε τον Καπετάνο κι η ομάδα του εξαφανίστηκε και επιθετικά.

Χαρακτηριστικό είναι ότι ο Άρης δέχεται το τρίτο γκολ από κεφαλιά (στο πρώτο ήταν άτυχος, καθώς ήταν αυτογκόλ του Λαζαρίδη) την ώρα που παίζει με… δυο ψηλούς στο κέντρο της άμυνας: Και Φατί και Σανκαρέ…

Όσο για τον επιθετικό του, ο Ιάκομπ έχει στο ενεργητικό του δύο άστοχα τακουνάκια, ένα σουτάκι, πέντε-έξι τζαρτζαρίσματα κι ένα φλερτ με την κόκκινη, όταν πέταξε τη μπάλα του αγώνα στον Κάκο. Στο Κλεάνθης Βικελίδης έχουν, ήδη, νοσταλγήσει τον Τσέζαρεκ κι ελπίζουν στον Σολτάνι.